Zamknij

Ksiądz miał wykorzystywać seksualnie nieletnią. Na razie nie ma zarzutów

29.07.2019 23:55
Ksiądz miał wykorzystywać seksualnie nieletnią. Na razie nie ma zarzutów
fot. Calamity Jane/Shutterstock (ilustracyjne)

Jak informuje Onet, jeden z księży z gminy Koniecpol (województwo śląskie) podejrzany jest o obcowanie płciowe z 14-letnią dziewczynką. Prokuratura prowadzi śledztwo w tej sprawie.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Według doniesień Onetu, wszczęto śledztwo już w czerwcu bieżącego roku. Prowadzi je Prokuratura Rejonowa w Myszkowie.

Na razie nikomu nie postawiono zarzutów

O możliwości popełnienia przestępstwa przez księdza z Koniecpola powiadomiła prokuraturę kuria diecezjalna w Kielcach, której podlega ta gmina.

Zobacz także

- Postępowanie prowadzone jest w sprawie popełniania przestępstwa obcowania płciowego z osobą małoletnią poniżej 15. roku życia – powiedział w rozmowie z Onetem prokurator Piotr Wróblewski, z biura prasowego częstochowskiej Prokuratury Okręgowej. Dodał, że śledztwo w sprawie trwa. – Śledztwo prowadzone jest w sprawie, a nie przeciwko osobie – precyzował. Jak stwierdził, nikomu na razie nie postawiono zarzutów.

Kuria milczy

Wróblewski podkreśla, że najważniejszym aspektem dochodzenia jest przesłuchanie pokrzywdzonej nastolatki. Według informacji Onetu, zgłoszenie o przestępstwie – które wystosowała kielecka kuria – dotyczy wydarzeń, które miały miejsce ok. 4-5 lat temu.

Zobacz także

Dziennikarze Onetu zadali kurii szereg pytań o kwestie, które już na pierwszy rzut budziły wątpliwości. - Dlaczego kuria nie wydała oświadczenia w tej sprawie? – pytano podkreślając, że przecież śledztwo toczy się od wielu tygodni. Pojawia się również wątek tak późnego zgłoszenia sprawy do prokuratury – dlaczego dopiero po 4-5 latach od momentu popełnienia przestępstwa kuria zdecydowała się na ten krok? - dopytywali autorzy tekstu.

Zobacz także

Onet nie uzyskał odpowiedzi na powyższe zapytania. Poinformowano jedynie, że obecnie rzecznik prasowy kurii diecezjalnej w Kielcach przebywa na urlopie i nie odpowiada na pytania w sprawach służbowych.

 

RadioZET.pl/Onet