Zamknij

Konin: Uciekła ze szpitala mając objawy koronawirusa. Grozi jej 8 lat więzienia

22.03.2020 20:45
Policja Konin koronawirus
fot. East News

Nawet osiem lat więzienia grozi 48-latce, która z objawami koronawirusa uciekła w sobotę ze szpitala w Koninie. Niedługo później została zatrzymana, nie miała kontaktu z osobami postronnymi.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Policja w Koninie złapała uciekinierkę ze szpitala. Informację potwierdził PAP Sebastian Wiśniewski, oficer prasowy konińskiej policji.

Zobacz także

Kobieta trafiła do na oddział zakaźny w szpitalu w Koninie w sobotę. Miała duszności, kaszel, wysoką gorączkę – objawy typowe dla nowego koronawirusa.

Po pierwszej dobie, podczas nieuwagi personelu medycznego, postanowiła uciec ze szpitala i wrócić do swojego miejsca zamieszkania

– przekazał koniński policjant.

Mundurowi dostali sygnał o ucieczce ze szpitala po południu, ok. godz. 17. Kryminalni ruszyli w teren, znaleźli kobietę już pół godziny później.

Po około 30 minutach w miejscowości Kępina kobieta została odnaleziona przez funkcjonariuszy wydziału kryminalnego konińskiej policji. 48-latka oświadczyła, że nie chce przebywać w szpitalu i wraca do domu. Kobieta była bardzo roszczeniowa, choć do poleceń mundurowych się stosowała

– powiedział Wiśniewski.

Zobacz także

Mundurowi utrzymywali bezpieczną odległość od pacjentki. 48-latkę zabrano z powrotem do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie na oddział zakaźny. Gdy dojdzie do zdrowia będzie odpowiadała za swoje czyny przed sądem. Możliwe, że bez szybkiej reakcji kobieta zaraziłaby inne osoby.

Uciekinierka będzie odpowiadać przed sądem za sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób. Grozi jej za do ośmiu lat więzienia. W czasach pandemii i stanu epidemii w Polsce należy się spodziewać surowych kar.

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP