Zamknij

Postrzelony 21-latek miał przy sobie narkotyki? PAP: To pochodna metaamfetaminy

18.11.2019 11:16
Konin policja
fot. PAWEL JASKOLKA/AGENCJA SE/East News

Przy ciele postrzelonego 21-latka z Konina znaleziono substancję będącą pochodną metaamfetaminy – podaje PAP, powołując się na źródła zbliżone do śledczych.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Tragedia w Koninie wstrząsnęła całą Polską. W czwartek, 14 listopada, policjant postrzelił śmiertelnie 21-letniego Adama C., który rzucił się do ucieczki. Goniący funkcjonariusz użył broni, a policja utrzymuje, że był do tego zmuszony.

Zobacz także

Prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie. Media dowodziły w międzyczasie, że ofiara ma ranę postrzałową z przodu, a nie z tyłu. To oznaczałoby, że strzał nie musiał paść w trakcie ucieczki.

Zobacz także

Dziś PAP dotarł do kolejnych istotnych ustaleń. Już wcześniej pojawiały się przekazy, iż 21-latek rzucił się do ucieczki, gdyż posiadał przy sobie narkotyki. Taki obrót spraw wykluczyli bliscy zmarłego.

PAP: Przy ciele postrzelonego pochodna metaamfetaminy

Źródła zbliżone do śledztwa wskazały dziś Polskiej Agencji Prasowej, iż przy Adamie C. znajdowała się substancja będąca pochodną metamfetaminy, a więc narkotyku o silnym działaniu psychoaktywnym. To ustalenie śledczych po piątkowej sekcji zwłok.

Dziś w prokuraturze śledczy przesłuchają policjanta, który postrzelił 21-letniego Adama. Do sprawy wrócimy.

RadioZET.pl/PAP