Zamknij

Fani motoryzacji zaprosili policję na zlot. Dostali 40 mandatów

13.11.2019 20:36
Konin
fot. Shutterstock

Nieformalna grupa fanów motoryzacji w Koninie (woj. wielkopolskie) zaprosiła w mediach społecznościowych policję na swój zlot. Funkcjonariusze przyjęli zaproszenie i ukarali mandatami 40 kierowców – poinformował w środę rzecznik konińskiej policji.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Oficer prasowy konińskiej policji podkom. Marcin Jankowski poinformował, że w mieście co jakiś czas nieformalna grupa fanów motoryzacji organizuje zloty. „Pod ich przykrywką często organizowane są nielegalne wyścigi po ulicach” – dodał policjant.

Zobacz także

Takież spotkanie wyznaczyli na piątek i zaprosili na portalu Facebook także policjantów. Zdając sobie sprawę z ironii zawartej w zaproszeniu, na konińskich ulicach w piątek wieczorem pojawiło się sześć nieoznakowanych bmw i jeden opel insignia, a także klika oznakowanych radiowozów, przeznaczonych do "uczestnictwa w zlocie".

Podkom. Marcin Jankowski, Policja w Koninie

W efekcie działań funkcjonariuszy wylegitymowano 46 kierowców. „40 zostało ukaranych mandatami bądź za zły stan techniczny samochodów, bądź za przekroczenie dozwolonej prędkości – za co pięciu kierowców straciło prawa jazdy na trzy miesiące” – wymienił policjant. Dodał, że funkcjonariusze zatrzymali też dwa dowody rejestracyjne.

Zobacz także

Piątkowe działania konińskiej policji prowadzili m.in. funkcjonariusze drogówki działający w grupie SPEED zajmującej się zatrzymywaniem agresywnych kierowców, którzy w znaczny sposób przekraczają dozwoloną prędkość.

RadioZET.pl/ PAP/ Facebook