Zamknij

Są wyniki drugiej sekcji zwłok Adama. ''Policjant powinien zostać aresztowany''

23.11.2019 19:54
Adam z Konina
fot. Piotr Molecki/East News

Wyniki powtórnej sekcji zwłok śmiertelnie postrzelonego 21-letniego Adama z Konina. Pełnomocnicy rodziny śmiertelnie postrzelonego 21-latka twierdzą, że policjant z Konina powinien zostać natychmiast aresztowany. 

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Druga sekcja zwłok śmiertelnie postrzelonego przez policjanta 21-latka odbyła się w nocy ze środy na czwartek w wielkopolskim Koninie. Prokuratura Regionalna w Łodzi przeprowadziła ją na wniosek pełnomocnika ojca zmarłego Adama. 

Konin. Wyniki powtórnej sekcji zwłok 21-letniego Adama 

Jak nieoficjalnie ustalił Fakt, pierwsza sekcja zwłok Adama z Konina wykazała, że pocisk przeszedł tuż koło serca, więc strzał został oddany w klatkę piersiową. Druga sekcja zwłok została przeprowadzona przez specjalistów z Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Chodziło m.in. o ustalenie przemieszczenia toru pocisku w ciele Adama oraz odległości i kąta oddania strzału.

Oczekujemy, że prokuratura niezwłocznie postawi zarzut osobie podejrzewanej i wystąpi do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu

mówi w rozmowie z Faktem mecenas Wąż.

Rodzina 21-letniego Adama z Konina domaga się, aby policjant odpowiadał za zabójstwo - podaje ''Fakt''.

Pogrzeb 21-letniego Adama z Konina 

Pogrzeb 21-letniego Adama odbył się w czwartek w Kościele pw. Św. Wojciecha w Koninie. Po mszy około 300 osób w kondukcie żałobnym przeszło na Cmentarz Komunalny przy ul. Staromorzysławskiej 5, gdzie pochowano 21-latka. Przyjaciele Adama ku jego pamięci odpalili race.

Przed mszą w godzinnym czuwaniu modlitewnym przy trumnie postrzelonego śmiertelnie przez policjanta 21–letniego Adama brali udział krewni, przyjaciele i znajomi. Ciało 21-letniego Adama było wyłożone w otwartej trumnie w kaplicy.

14 listopada przed południem na jednym z konińskich osiedli patrol policji próbował wylegitymować 21-letniego Adama i dwóch 15-latków. Najstarszy zaczął uciekać. Według informacji policji, mężczyzna nie reagował na wezwania do zatrzymania. Goniący go funkcjonariusz użył broni. Policja utrzymuje, że był do tego zmuszony. Postrzelony 21-latek zmarł na miejscu pomimo udzielonej pomocy medycznej.

Zobacz także

RadioZET.pl/Onet/PAP

C