Zamknij

Uciekał kradzionym BMW. Był pod wpływem alkoholu i narkotyków

02.09.2020 23:46
pościg za BMW
fot. Shutterstock

Policjanci z Końskich (Świętokrzyskie) zatrzymali po pościgu 28-latka, który uciekał kradzionym BMW. To nie jedyne kłopoty mężczyzny, który prowadził pojazd będąc pod wpływem alkoholu i narkotyków. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Pościg za kradzionym autem w Końskich. Policjanci z Końskich otrzymali zgłoszenie o kradzieży na terenie miasta BMW. Po wytypowaniu osób, które mogły mieć z tym związek, w poniedziałek udali się do gminy Radoszyce.

"Funkcjonariusze zauważyli w pewnym momencie skradziony pojazd, którym poruszał się dobrze im znany 28-latek. Podczas próby zatrzymania go do kontroli, rozpoczął ucieczkę w kierunku pobliskiego lasu" - podaje policja. 

Końskie. Pościg za kradzionym BMW, kierowca pod wpływem alkoholu i narkotyków

Po krótkotrwałym pościgu, uciekinier został zatrzymany. Podczas interwencji okazało się, że nie dość że kierował kradzionym pojazdem, to jeszcze był pod wpływem alkoholu i środków odurzających" – poinformowała PAP sierż. Marta Przygodzka z Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

ZOBACZ TAKŻE: Jechał autobusem z hulajnogą. Brutalna interwencja policjantów [WIDEO]

Badanie wykazało w organizmie 28-latka blisko promil alkoholu, a tester narkotykowy wskazał obecność amfetaminy.

Zobacz także

"Dodatkowo mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a w poszukiwanym pojeździe stróże prawa znaleźli kradzioną tablicę rejestracyjną. 28-latek usłyszał w środę zarzuty i został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy" – dodała sierż. Przygodzka.

Zobacz także

Mieszkańcowi powiatu koneckiego grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

RadioZET.pl/PAP