Kontrola skarbowa po nowemu. Ma być szybciej i uczciwiej

Redakcja
05.05.2017 10:39
Kontrola skarbowa po nowemu. Ma być szybciej i uczciwiej
fot. Mariusz Gaczynski/East News

Każdy, kto doświadczył kontroli Urzędu Skarbowego, wie, że nie należy to do najprzyjemniejszych momentów w życiu. Ma to ulec zmianie. ''Puls Biznesu'' zapowiada, że szykuje się rewolucja, która odmieni sposób postępowania aparatu skarbowego wobec przedsiębiorców.

Pismo z nowymi wytycznymi od Piotra Walczaka, wiceministra finansów oraz wiceszefa Krajowej Administracji Podatkowej, trafiło na biurka wszystkich kontrolerów celno-skarbowych. Z jego treści wynika, że przedsiębiorcy mogą zapomnieć o praktykach przeciągania kontroli, domniemania swojej winy i dążenia do ukarania ich za wszelką cenę.

- Z uwagi na dużą liczbę wszczętych, a niezakończonych postępowań kontrolnych, polecam zachowanie szczególnej staranności w celu szybkiego ich przeprowadzenia i zakończenia w możliwie najwcześniejszym terminie - czytamy w wytycznych wysłanych do dyrektorów Izb Administracji Skarbowej i naczelników Urzędów Celno-Skarbowych.

Ministerstwo Finansów oczekuje szybkiego zakończenia przeciągających się postępowań do końca maja 2017 roku. Szefowie Urzędów Skarbowych są zobowiązani do zdania szczegółowych raportów dotyczących realizacji zaleceń resortu.

Począwszy od 11 maja informacje o prowadzonych i kończonych kontrolach muszą przekazywać jednostki podległe warszawskiej Izbie Administracji Skarbowej.

RadioZET.pl/PulsBiznesu/DG