Policja zyska nowy przywilej. Będzie można łatwiej stracić prawo jazdy

04.10.2019 08:24
Policja
fot. KASIA ZAREMBA/East News

Policjanci ruchu drogowego będą mogli prowadzić kontrolę w miejscach niedozwolonych, jak np. zatoki autobusowe, chodniki, czy powierzchnie wyłączone – informuje "Rzeczpospolita". Zmiany mają wejść w życie 7 listopada.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Policyjna drogówka będzie mogła ustawić radiowóz lub nieoznakowany samochód w miejscu niedozwolonym i stamtąd prowadzić kontrolę. Chodzi o: powierzchnię wyłączoną, zatoki autobusowe, pobocza oddzielone od jezdni ciągłą linią, czy chodniki - donosi "Rzeczpospolita".

Z informacji, które podaje dziennik wynika, że policjanci korzystający z przyrządów pomiarowo-kontrolnych zostaną również zobowiązani do używania ich zgodnie z przepisami meteorologicznymi oraz instrukcją obsługi.

Jeśli nakazuje ona przeprowadzenie testów działania urządzenia przed rozpoczęciem służby, funkcjonariusz będzie musiał je przeprowadzić. Do tej pory w przepisach wspomniano tylko o użytkowaniu urządzeń w warunkach określonych w instrukcji

CZYTAMY W ''RZECZPOSPOLITEJ''

Więcej kierowców ma być również poddana badaniom przesiewowym pod kątem trzeźwości, bo "policjant (zawsze w mundurze) nie będzie musiał się legitymować każdemu kierowcy" - pisze dziennik.

Zobacz także

RadioZET.pl/Rzeczpospolita/PAP