Zamknij

TVP Info atakuje Owsiaka kontrowersyjną animacją. Padają oskarżenia o antysemityzm

Redakcja
11.01.2019 18:09
TVP Info atakuje Owsiaka kontrowersyjną animacją. Padają oskarżenia o antysemityzm
fot. Twitter

W programie „Minęła 20” w TVP Info wyemitowano kontrowersyjną, oskarżaną przez internautów o antysemityzm animację, której bohaterami byli Jerzy Owsiak i Hanna Gronkiewicz-Waltz. Wyciągnięcie surowych konsekwencji wobec osób odpowiedzialnych za emisję programu zapowiedziała już dyrekcja Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Bohaterami animacji wyemitowanej w programie „Minęła 20” w TVP Info byli Jerzy Owsiak i Hanna Gronkiewicz – Waltz, a dokładnie przedstawiające ich lalki, które przywłaszczały sobie większość pieniędzy zgromadzonych na zbiórkach.

Zobacz także

Animacja wprost sugerowała, że Jerzy Owsiak jest jedynie zabawką „sterowaną” przez Hannę Gronkiewicz-Waltz. Internauci dostrzegli, że wśród banknotów, które przy wykorzystaniu Owsiaka gromadziła Gronkiewicz-Waltz, znajduje się banknot o nominale 200 zł z wyeksponowaną gwiazdą Dawida.

Emisja programu spotkała się ze zdecydowaną reakcją dyrekcji Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. - Szanowni Państwo, dyrekcja Telewizyjnej Agencji Informacyjnej stanowczo potępia powielanie antysemickich stereotypów. Nie ma na to zgody. Dlatego wobec osób odpowiedzialnych za incydent w ostatnim programie „Minęła 20” zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje – poinformował na Twitterze Jarosław Olechowski.

Do sprawy odniosła się także Barbara Piela - autorka kontrowersyjnej animacji. - Banknot, który leżał na stole w animacji jest jednym bardzo wielu banknotów (mam ich całe pudło) Ten banknot ma 2 cm, nie sposób dojrzeć gołym okiem, co na nim dokładnie jest. Żadne skojarzenia nie były celowe, przepraszam, jeśli coś takiego nieświadomie zasugerowałam.

RadioZET.pl/Twitter/BM