PiS idzie na całość. 300 złotych na wyprawkę i obniżenie podatku CIT

Redakcja
14.04.2018 13:13
PiS idzie na całość. 300 złotych na wyprawkę i obniżenie podatku CIT
fot. PAP

W sobotę po godz. 12 w Warszawie rozpoczęła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy pod hasłem "Polska jest jedna". Mateusz Morawiecki zapowiedział kolejne programy rządu Prawa i Sprawiedliwości. 

Chcesz czytać częściej takie artykułu? Dołącz do grupy dla rodziców na Facebooku

W sobotę w Warszawie trwa konwencja Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy pod hasłem "Polska jest jedna". Biorą w niej udział - poza szefem rządu - również prezes PiS Jarosław Kaczyński, szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro oraz przewodniczący Porozumienia Jarosław Gowin.

Zobacz także

Chcemy, żeby każde dziecko w wieku szkolnym do ukończenia osiemnastego roku życia, które uczęszcza do szkoły podstawowej i ponadpodstawowej, otrzymywało 300 zł jako wyprawkę przed każdym rokiem szkolnym - powiedział Morawiecki. Środki te - dodał - będą przysługiwały bez żadnych warunków, dla wszystkich rodziców.

- Rodzice wiedzą zresztą najlepiej, na co wydać pieniądze dla swoich dzieci; my ufamy Polakom, ufamy rodzicom, ufamy wszystkim - podkreślił premier.

- Obniżamy CIT z 15 do 9 proc. dla małych i średnich firm. Wspieramy małą i średnią polską przedsiębiorczość - poinformował szef rządu. - Obniżyliśmy podatek CIT na początku ubiegłego roku z 19 proc. na 15 proc. W roku 2017 podatek CIT wzrósł o 13 proc. A o ile wzrósł podatek CIT przez osiem lat naszych poprzedników? Zero - dodał Morawiecki.

Szef rządu podziękował "wszystkim uczciwym przedsiębiorcom, których jest ogromna większość". - Ufamy im dalej, wspieramy małą i średnią polską przedsiębiorczość - dodał.

Jak poinformował Morawiecki, obóz rządzący po raz drugi obniży podatki: dla wszystkich małych i średnich firm obniżamy podatek CIT z 15 do 9 proc.

RadioZET.pl/PAP/DG 

Zagłosuj

Na którą partię zagłosowałbyś w wyborach?

Liczba głosów: