Zamknij

Biedroń zapowiada zmiany w 500 plus. Da każdemu Polakowi 1600 zł emerytury

Redakcja
03.02.2019 15:39
Biedroń zapowiada zmiany w 500 plus. Da każdemu Polakowi 1600 zł emerytury
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER/East news

W niedzielę po godzinie 14.00 na warszawskim Torwarze rozpoczęła się konwencja założycielska partii byłego prezydenta Słupska, Roberta Biedronia. Przedstawił on zestaw postulatów pod zbiorową nazwą „Umowa Biedronia”, do realizacji których dążyć ma jego nowe ugrupowanie polityczne o nazwie "Wiosna”.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Robert Biedroń wśród założeń programowych swojej partii wymienił między innymi wprowadzenie nieopodatkowanej emerytury w wysokości 1600 złotych miesięcznie dla każdego Polaka. Ponadto obiecał do 2035 roku zamknięcie wszystkich kopalni węgla.

Dodatkowo zapowiedział powołanie nowej instytucji takiej jak urząd Rzecznika Praw Przyrody, zamknięcie ferm futerkowych i koniec wycinki drzew.

- Zlikwidujemy fundusz kościelny i opodatkujemy tacę. Wycofamy lekcje religii ze szkół i ich finansowanie – mówił Biedroń. Jak dodał, jego partia ma również doprowadzić do renegocjacji konkordatu.

Zobacz także

Obiecał również włączyć ściąganie alimentów do grona obowiązków administracji skarbowej.

Zapowiedział także fundamentalne zmiany w programie 500 plus. Jak podkreślił, 500 plus ma obejmować też pierwsze dziecko w rodzinie  i przysługiwać rodzicom samotnie wychowującym dzieci.

Nowa partia Roberta Biedronia. Postulaty 

Pozostałe wymienione przez przewodniczącego „Wiosny” postulaty to między innymi 30-dniowy limit czekania na lekarza specjalistę, aborcję do 12.tygodnia na życzenie i edukację seksualną w szkołach.

Kolejne to:

- refundowana antykoncepcja i in vitro

- likwidacja klauzuli sumienia

- równe płace kobiet i mężczyzn

- zmiany w edukacji (więcej praktycznych zajęć dla uczniów) oraz podniesienie prestiżu zawodu nauczyciela

- darmowy i szybki Internet w cały kraju

- rejestracja związków partnerskich oraz równość małżeńska dla przedstawicieli obu płci.

RadioZET/JZ