Tragedia w Zofiówce. Górnik zostawił list do żony

Redakcja
07.05.2018 07:27
Zofiówka
fot. PAP

Nie żyje dwóch z pięciu górników zaginionych po sobotnim wstrząsie w kopalni Zofiówka. Pod ziemią trwają poszukiwania trzech osób. Jak informuje portal „Silesion.pl”, przy ciele jednego z górników znaleziono karteczkę zaadresowaną do jego żony. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W akcji ratowniczej w kopalni uczestniczy stale ponad 200 osób. Pod ziemią na zmianę pracuje 17-20 pięcioosobowych zastępów ratowniczych — nie tylko z JSW, ale także z Polskiej Grupy Górniczej i Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu.

Akcja ratunkowa w kopalni Zofiówka. Najnowsze informacje 

W nocy z niedzieli na poniedziałek ratownikom nie udało się odnaleźć trzech górników poszukiwanych 900 m pod ziemią po sobotnim wstrząsie w kopalni Zofiówka w Jastrzębiu-Zdroju. Szczegółowe informacje o przebiegu akcji ratowniczej mają być podane około ósmej rano.

Jak powiedział PAP dyspozytor Wyższego Urzędu Górniczego (WUG) w Katowicach, w nocy służby kopalni nie przekazały żadnych nowych informacji, które mogłyby wskazywać na przełom w trwającej nieprzerwanie już trzecią dobę akcji.

Zobacz także

W niedzielę wieczorem prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej Daniel Ozon zapewnił, że w nocy ratownicy będą kontynuować swoje działania, próbując dwoma chodnikami dotrzeć do uwięzionych pod ziemią trzech górników. Dwaj inni, których odnaleziono w niedzielę, nie żyją.

List do żony 

W niedzielę rzecznik prasowy Jastrzębskiej Spółki Węglowej poinformowała o odnalezieniu przy ciele jednego z górników karteczki z wiadomością do żony — podaje serwis Silesion.pl. Pierwotnie przypuszczano, że korespondencja należy do pierwszego odnalezionego górnika. Po kilku godzinach ustalono, że list napisał drugi zmarły górnik. Jego ciało zidentyfikowała rodzina.

Jastrzębska Spółka Węglowa nie ujawniła, jakie słowa chciał przekazać swojej żonie górnik.

Znajomi i rodziny górników przynoszą znicze pod kopalnię Zofiówka: 

RadioZET.pl/PAP/Silesion/DG