Zamknij

Dramatyczna wiadomość z kopalni Zofiówka. Nie żyje odnaleziony górnik

Redakcja
13.05.2018 16:47
Kopalnia Zofiówka
fot. PAP

Drugi z trzech górników poszukiwanych po wstrząsie w kopalni Zofiówka, został już przetransportowany na powierzchnię. Lekarz stwierdził jego zgon – poinformował PAP w niedzielę dyspozytor Wyższego Urzędu Górniczego (WUG) w Katowicach.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Dotąd Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) nie poinformowała o odnalezieniu ostatniego z poszukiwanych od ponad tygodnia pracowników. W kopalni nadal trwa akcja ratownicza.

Ratownicy odnaleźli ciała dwóch z trzech poszukiwanych górników w ósmej dobie akcji. Według informacji służb kryzysowych wojewody śląskiego, najpierw w sobotę przed godz. 21. ratownicy odnaleźli ciało pierwszego z trzech poszukiwanych w ostatnich dniach górników, a o godz. 3.30 nawiązali kontakt wzrokowy z kolejnym.

Jak informowała w niedzielę JSW, obaj górnicy znajdowali się w pompowanym od paru dni zalewisku, które zablokowało dostęp do ostatniej niezbadanej po wstrząsie zawalonej części wyrobiska. Ich ciała dostrzeżono podczas wypompowywania wody. Jeszcze przed południem przedstawiciele JSW sygnalizowali, że obaj nie żyją.

Kopalnia Zofiówka - odnaleziony górnik nie żyje 

W niedzielę po południu dyspozytor Wyższego Urzędu Górniczego przekazał PAP, że drugi z górników został już przetransportowany na powierzchnię. Lekarz formalnie stwierdził jego zgon o godz. 13:45.

Zobacz także

W ostatnim dotąd niedzielnym komunikacie JSW informowała, że akcja w kopalni Zofiówka trwa nadal, w dalszym ciągu poszukiwany jest jeden górnik.

ZOBACZ zdjęcia z dramatycznej akcji w kopalni Zofiówka:  

RadioZET.pl/PAP/DG