Zamknij

Proboszcz parafii złożył rezygnację. "Jeśli ktoś został pokrzywdzony..."

06.06.2021 17:56
Ksiądz
fot. Wojciech Stróżyk/REPORTER (zdjęcie ilustracyjne)

Proboszcz parafii w Kopernikach (woj. opolskie), w wyniku zarzutów, złożył rezygnację z funkcji oraz urzędów kościelnych i obecnie przebywa w odosobnieniu - poinformował w niedzielę ks. Sylwester Pruski, delegat biskupa opolskiego ds. ochrony dzieci i młodzieży. Nie wiadomo jednak, czego dotyczą wspomniane zarzuty. 

Po kilkunastu latach pracy w parafii Koperniki w powiecie nyskim (woj. opolskie), z ostatnim dniem maja, proboszcz parafii złożył urząd. Na stronie diecezjalnego radia "Doxa" zamieszczono specjalne oświadczenie w tej sprawie ks. Sylwestra Pruskiego, delegata biskupa opolskiego ds. ochrony dzieci i młodzieży.

Koperniki. Proboszcz parafii złożył rezygnację. Jest oświadczenie

Jak poinformował ks. Pruski, powodem rezygnacji z funkcji kościelnych proboszcza były zarzuty, będące obecnie przedmiotem postępowania władz kościelnych. Nie podano jednak do informacji publicznej, czego dotyczą zarzuty, jak i również żadnych szczegółów sprawy. 

To poważne oskarżenia, więc sprawa musi być skrzętnie zbadana. [...] W chwili obecnej nic nie jest tak potrzebne księdzu Damianowi oraz tym, którzy wysunęli wobec niego oskarżenie, jak spokój i modlitwa za wszystkich, którzy, w jakikolwiek sposób, są w tę sprawę zaangażowani

ks. Sylwester Pruski

"Dlatego proszę was o zaprzestanie podejmowania działań, które nie służą sprawie. Mam tu na myśli, na pierwszym miejscu, rozpowszechnianie niesprawdzonych informacji, które mogą być bardzo krzywdzące dla niewinnych osób. Gdyby ktoś jeszcze został pokrzywdzony przez księdza Damiana, albo posiada wiedzę o skrzywdzenie kogoś innego, jest proszony o zgłoszenie sprawy do mnie" - powiedział delegat opolskiego biskupa. Dane kontaktowe ks. Pruskiego są zamieszczone na stronie internetowej diecezji opolskiej.

RadioZET.pl/PAP/doxa.fm

C