Zamknij

Drogowy paraliż w Warszawie. Potężne korki na wylotówkach

Redakcja
19.04.2019 16:15
Korek na S8
fot. Facebook

Zaczął się świąteczny szczyt na drogach wyjazdowych z Warszawy. Korki tworzą się na niemal wszystkich trasach wylotowych. Na stołecznym odcinku S8 korek sięga kilkunastu kilometrów. Spowodowała go awaria studzienki kanalizacyjnej.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Małgorzata Tarnowska, rzecznik mazowieckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że na wszystkich głównych drogach wyjazdowych z Warszawy powstają korki.

W okolicach Pruszkowa i Baranowa na zatory natkną się kierowcy jadący autostradą A2. Zablokowana jest także Puławska w kierunku Piaseczna. Ciasno jest w Al. Krakowskiej w Jankach i al. Jerozolimskich w stronę Pruszkowa. Korkują się także dk 50 i i dk 79 przy rondzie w Górze Kalwarii.

maps
fot. Google Maps

Olbrzymi korek na S8

Z kolei na S8 w stronę Marek we wczesnych godzinach popołudniowych utworzył się liczący kilkanaście kilometrów długości korek. Na trasie została wyrwana pokrywa studzienki kanalizacyjnej. Zniszczony został także jej kołnierz. Drogowcy zaczęli usuwać awarię. Pokonanie 25-kilometrowego odcinka od węzła Konotopa do Marek zajmuje obecnie około 2 godzin.

RadioZET.pl/PAP