Zamknij

Korki na A1 i S3. Duże utrudnienia. Czas oczekiwania wzrósł do 30 minut

11.06.2020 16:49
korki A1
fot. WOJCIECH STROZYK /REPORTER

Korki na A1 i S3. Polacy chcący spędzić długi weekend nad Bałtykiem muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami na wspomnianej autostradzie i ekspresówce. Czas oczekiwania przed punktem poboru opłat w Nowej Wsi k. Torunia na autostradzie A1 w kierunku Gdańska wzrósł do minimum 30 minut - podaje GDDKiA.

Korki na autostradzie A1 i drodze ekspresowej S3. Czas oczekiwania przed punktem poboru opłat w Nowej Wsi k. Torunia na autostradzie A1 w kierunku Gdańska wzrósł do minimum 30 minut. Korek ma wiele kilometrów - poinformował dyżurny bydgoskiego oddziału GDDKiA.

Kolejki samochodów w Nowej Wsi wynikają z dużego natężenia ruchu na A1. Powstają zwykle przed bramkami wjazdowymi najpierw w związku z podróżami na wypoczynek weekendowy lub wakacyjny nad morze, a pod koniec weekendu, gdy podróżni wracają do domów w kierunku Łodzi.

Korki na A1 i S3. Polacy wyruszyli na długi weekend

"Obecnie zator na A1 sięga poza węzeł z trasą S10. Zaczyna się ok. miejscowości Brzoza i na wiele kilometrów" - poinformował dyżurny.

Północny odcinek A1 z Rusocina koło Gdańska do Nowej Wsi koło Torunia jest płatny, przejazd dalszą częścią trasy kierunku Łodzi jest darmowy.

GDDKiA informuje, że wzmożony ruch aut na Pomorzu odnotowano również na obwodnicy Trójmiasta, będącej częścią drogi ekspresowej S6. "Nie ma jednak większych utrudnień. Ruch odbywa się płynnie. Podobnie jest na pozostałych drogach w województwie"- przekazał.

Jak informowało "Radio Szczecin", zator o długości kilki kilometrów utworzył się również między węzłem Gryfino a węzłem Klucz w kierunku Szczecina na drodze ekspresowej S3 w Zachodniopomorskiem. Przed południem tworzył się tam 9-kilomterowy zator.

Zobacz także

W drodze do miejscowości nadmorskich nadal można napotkać utrudnienia - szczególnie za Miękowem, na odcinku do Babigoszczy. Osobom udającym się nad morze samochodem służby zalecają trasę alternatywną drogą wojewódzką 111 przez Stepnicę; na głównej trasie ustawione są specjalne drogowskazy kierujące w jej stronę.

Zobacz także

RadioZET.pl/ Wp.pl/ Radio Szczecin/ PAP