Zamknij

Nawet 20 godzin oczekiwania na odprawę. Ogromne korki na granicy z Ukrainą

Redakcja
26.11.2018 14:49
Nawet 20 godzin oczekiwania na odprawę. Ogromne korki na granicy z Ukrainą
fot. K.SUSZEK/REPORTER/East News

Ponad 400 ciężarówek i 300 samochodów osobowych czeka na odprawę na przejściu granicznym z Ukrainą w Korczowej na Podkarpaciu. Od niedzieli z powodu blokady dróg dojazdowych po ukraińskiej stronie czasowo wstrzymano możliwość przekraczania granicy.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Z powodu blokady dróg dojazdowych do przejść granicznych po ukraińskiej stronie od niedzieli trwają utrudnienia w ruchu granicznym na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie.

Na Podkarpaciu nadal zablokowane są dwa przejścia: Korczowa i Medyka. Sporadycznie protestujący po stronie ukraińskiej przepuszczają pojedyncze pojazdy.

W Korczowej polskie i ukraińskie służby graniczne doraźnie umożliwiły przekraczanie granicy pieszo. Na odprawę czeka tam ponad 700 pojazdów. Oprócz samochodów ciężarowych i osobowych także autobusy i busy.

Na Lubelszczyźnie utrudnienia w ruchu granicznym występują w Hrebennem, gdzie wstrzymano odprawę graniczną, oraz w Dorohusku, gdzie odprawę wstrzymano dla ciężarówek. Podróżujący samochodami osobowymi mogą się kierować w inne miejsca, ale ciężarówki mają dokumenty przygotowane pod konkretne przejścia graniczne.

W Hrebennem czas oczekiwania ciężarówek na wjazd do Polski to około 20 godzin, a na wyjazd – 15 godzin. W Dorohusku ciężarówki czekają na wjazd do Polski około 4 godzin. Służby zastrzegają, że nie mają informacji, kiedy protest może się zakończyć.

Blokady po stronie ukraińskiej są wynikiem protestów w związku ze zmianą przepisów celno-skarbowych na Ukrainie.

Zobacz także

Informacje o aktualnej sytuacji na przejściach z Ukrainą są dostępne na stronach internetowych oddziałów Straży Granicznej: bieszczadzkiego dla przejść w woj. podkarpackim i nadbużańskiego dla przejść w woj. lubelskim.

RadioZET.pl/PAP/JŚ