Zamknij

Morawiecki o ojcu: jego poglądy są błędne i niewłaściwe

Redakcja
08.10.2018 12:35
Morawiecki o ojcu: jego poglądy są błędne i niewłaściwe
fot. J.Dominski/Reporter

W ostatnim czasie Kornel Morawiecki udzielił mediom wielu wypowiedzi, w których nawoływał do zbliżenia relacji Polski z Rosją. Z jego oceną zdecydowanie nie zgadza się jednak jego syn, premier Mateusz Morawiecki. – Jego poglądy są w moim odczuciu błędne i niewłaściwe – stwierdza w wywiadzie dla tygodnika „Do Rzeczy”.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

– Jestem za zbliżeniem relacji Polski z Rosją. Dlaczego nie ma spotkania polskich władz z prezydentem Rosji?! To jest konieczne. To jest nasz polski, ale i europejski interes. Powinniśmy dążyć do wielkiej Europy z Rosją – mówił Kornel Morawiecki w rozmowie z „Super Expressem”.

Zobacz także

Z kolei w wywiadzie dla rosyjskiej agencji RIA Nowosti apelował do Władimira Putina o gest otwartości w kierunku Polski. – Na przykład żal mi, że po wyborach pana Putina [na prezydenta – w maju br.] z naszej strony – ze strony prezydenta Dudy, ze strony mojego syna [premiera Mateusza Morawieckiego] nie wysłano telegramu z gratulacjami do rosyjskiego prezydenta. Przykro mi z tego powodu, to było złe, trzeba było to zrobić. Chciałbym prosić prezydenta Putina, że jeśli dzieją się u nas jakieś zmiany, wybory, by zwrócił na to uwagę i zrobił taki gest otwartości w stosunku do Polaków – mówił.

Premier: Bardzo kocham mojego ojca, ale kompletnie się z nim nie zgadzam

Od słów słynnego opozycjonisty z czasów PRL zdecydowanie odcina się jednak jego syn, premier Mateusz Morawiecki.

– Bardzo kocham mojego ojca, ale kompletnie się z nim nie zgadzam i uważam, że prezentuje błędne patrzenie na te relacje. Rosja uderza w Polskę na bardzo wielu polach, trudno tego nie zauważyć. Jestem diametralnie innego zdania niż marszałek senior. Jego poglądy są w moim odczuciu błędne i niewłaściwe – mówi w wywiadzie dla tygodnika „Do Rzeczy”.

RadioZET.pl/DoRzeczy/BM