Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kornel Morawiecki dla "Rz": rząd powinien uruchomić korytarze humanitarne

28.12.2017 08:03
xxx wiadomosci

Ojciec premiera RP uważa, że Polska powinna bardziej zaangażować się w pomoc uchodźcom. – Rząd powinien uruchomić korytarze humanitarne i zaproponować uchodźcom naszą kulturę – mówił w czwartkowej "Rzeczpospolitej" Kornel Morawiecki.

Kornel Morawiecki dla "Rz": rząd powinien uruchomić korytarze humanitarne fot. East News
Zagłosuj

Zgadzasz się z K.Morawieckim?

7 tys. uchodźców nie powinno być problemem dla blisko 40-milionowego kraju, uważa lider partii Wolni i Solidarni. – Zaproponujmy im naszą kulturę. Powinniśmy z uchodźców czynić nas. Tylko powinniśmy przybyszom postawić wymagania, zmusić ich do wysiłku, sami podjąć działania, które „ich” przerobią na „nas" –  tłumaczy Morawiecki.

Negatywna ocena szefa MON

Czwartkowa „Rzeczpospolita” pyta ojca premiera o to, jaki wpływ na relacje z Rosją ma zachowanie szefa MON Antoniego Macierewicza i publiczne oskarżenia o spowodowanie katastrofy smoleńskiej. – Antek nie powinien tak mówić bez żelaznych dowodów, bo psuje relacje Polski z sąsiadami – mówi Morawiecki.

Problem z Piotrowiczem

Rozmówca „Rz” przyznał też, że ma problem ze Stanisławem Piotrowiczem. – Pan poseł Piotrowicz jest na eksponowanym stanowisku przewodniczącego Komisji Sprawiedliwości. To zła decyzja – ocenił polityk.

RadioZET.pl/PAP/strz

Oceń