Kornel Morawiecki dla "Rz": rząd powinien uruchomić korytarze humanitarne

Redakcja
28.12.2017 08:03
Kornel Morawiecki dla "Rz": rząd powinien uruchomić korytarze humanitarne
fot. East News

Ojciec premiera RP uważa, że Polska powinna bardziej zaangażować się w pomoc uchodźcom. – Rząd powinien uruchomić korytarze humanitarne i zaproponować uchodźcom naszą kulturę – mówił w czwartkowej "Rzeczpospolitej" Kornel Morawiecki.

Zagłosuj

Zgadzasz się z K.Morawieckim?

Liczba głosów:

7 tys. uchodźców nie powinno być problemem dla blisko 40-milionowego kraju, uważa lider partii Wolni i Solidarni. – Zaproponujmy im naszą kulturę. Powinniśmy z uchodźców czynić nas. Tylko powinniśmy przybyszom postawić wymagania, zmusić ich do wysiłku, sami podjąć działania, które „ich” przerobią na „nas" –  tłumaczy Morawiecki.

Negatywna ocena szefa MON

Czwartkowa „Rzeczpospolita” pyta ojca premiera o to, jaki wpływ na relacje z Rosją ma zachowanie szefa MON Antoniego Macierewicza i publiczne oskarżenia o spowodowanie katastrofy smoleńskiej. – Antek nie powinien tak mówić bez żelaznych dowodów, bo psuje relacje Polski z sąsiadami – mówi Morawiecki.

Problem z Piotrowiczem

Rozmówca „Rz” przyznał też, że ma problem ze Stanisławem Piotrowiczem. – Pan poseł Piotrowicz jest na eksponowanym stanowisku przewodniczącego Komisji Sprawiedliwości. To zła decyzja – ocenił polityk.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz