Zamknij

Kornel Morawiecki ma raka trzustki. Kilka dni temu przeszedł operację

Redakcja
29.01.2019 09:42
Kornel Morawiecki ma raka trzustki. Kilka dni temu przeszedł operację
fot. Radio ZET

– Mam raka trzustki – wyznaje Kornel Morawiecki w rozmowie z „Super Expressem”. Ojciec premiera trafił do szpitala z podejrzeniem żółtaczki. Po szczegółowych badaniach okazało się, że jego stan jest dużo poważniejszy. „Gdyby nie szybkie badanie na tomografie i diagnoza, sytuacja ze mną byłaby tragiczna” – dodaje w wywiadzie z gazetą marszałek senior.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Kornel Morawiecki do Szpitala Wojskowego we Wrocławiu zgłosił się w połowie stycznia.

– Wystąpiły u mnie dziwne, niepokojące objawy i zgłosiłem się do szpitala. Wyszło, że mam żółtaczkę – mówi w rozmowie z „Super Expressem” ojciec premiera.

Taka była wstępna diagnoza. Po szczegółowych badaniach tomografem komputerowym okazało się, że sytuacja jest o wiele poważniejsza. U marszałka seniora stwierdzono raka trzustki.

Kornel Morawiecki został przeniesiony do szpitala MSWiA w Warszawie. Tam lekarze zdecydowali o pilnej operacji usunięcia nowotworu. Ojciec premiera przeszedł ją kilka dni temu. Trwała trzy godziny i przebiegła pomyślnie.

Zobacz także

– Gdyby nie szybkie badanie na tomografie i diagnoza, sytuacja ze mną byłaby tragiczna. Mógłbym się już żegnać z tym padołem. Może już byśmy nie rozmawiali – stwierdza szczerze Kornel Morawiecki.

Jak dodaje, lekarze są dobrej myśli.

– Na szczęście nie mam raczej przerzutów. Nie wiem jeszcze, czy będę przechodził chemioterapię. […] Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze – mówi ojciec premiera w rozmowie z gazetą.

RadioZET.pl/Super Express/JŚ