Zamknij

Politycy żegnają Kornela Morawieckiego. Tusk: Będziemy pamiętać o jego pracy

30.09.2019 13:53
Kornel Morawiecki
fot. PAP

Kornel Morawiecki nie żyje. Działacz opozycji demokratycznej w PRL i przywódca "Solidarności Walczącej" zmarł w poniedziałek w warszawskim szpitalu MSWiA. Hołd ojcu Mateusza Morawieckiego złożyli politycy wszystkich ugrupowań. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Kornel Morawiecki nie żyje. Informację o śmierci ojca premiera Mateusza Morawieckiego oraz założyciela i przewodniczącego „Solidarności Walczącej” potwierdziła w poniedziałek Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Kornel Morawiecki od miesięcy zmagał się z rakiem trzustki. W piątek, 27 września poinformowano, że ojciec premiera trafił do szpitala, a jego stan lekarze oceniali jako ciężki. 

Nie żyje Kornel Morawiecki. Schetyna: uczył mnie konspiracji i walki o wolną Polskę

Politycy Prawa i Sprawiedliwości oraz partii opozycyjnych złożyli w mediach społecznościowych kondolencje premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. 

"Panie Premierze, proszę przyjąć serdeczne wyrazy współczucia dla Pana i całej rodziny. Będziemy pamiętać o Pańskim Ojcu i jego pracy dla naszej Ojczyzny" - napisał Tusk na Twitterze.

"Odszedł Kornel Morawiecki, twórca i legenda Solidarności Walczącej. W latach 80-tych uczył mnie konspiracji i walki o wolną Polskę. Cześć i chwała Jego pamięci" - napisał Grzegorz Schetyna.

Kornela Morawieckiego pożegnała też wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. "Bardzo smutna wiadomość. Zmarł Kornel Morawiecki. Szanowny Panie Premierze, w tym trudnym czasie proszę o przyjęcie szczerych wyrazów współczucia dla Pana i całej Rodziny" - napisała na Twitterze Kidawa-Błońska 

"Odszedł Kornel Morawiecki - wielki polski patriota, opozycjonista w czasach PRL, polityk. Cześć Jego Pamięci!" - napisał na Twitterze Gliński.

"Panu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu i jego rodzinie składam w imieniu całej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów najszczersze wyrazy współczucia" - napisał szef KPRM. 

Prezydent Andrzej Duda nadał Kornelowi Morawieckiemu Order Orła Białego, w uznaniu znamienitych zasług na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za wybitne osiągnięcia w działalności publicznej i państwowej.

RadioZET.pl/PAP