Morawiecki o decyzji syna: Niewypłacanie premii ministrom pod publiczkę

Redakcja
07.03.2018 09:08
Kornel Morawiecki
fot. East News

Syn trochę pod publiczkę poszedł z niewypłacaniem premii dla ministrów. Nie może być tak, że prezesi spółek Skarbu Państwa zarabiają więcej niż premier — powiedział w Radiu ZET Kornel Morawiecki.

— Premier trochę pod publiczkę poszedł z tym ograniczeniem administracyjnym, że nie będzie wypłacał premii ministrom, bo problem jest głębszy — uważa gość Radia ZET, marszałek senior Kornel Morawiecki.

Dodaje, że premie dla ministrów to nie jest istota rządzenia Polską.

— Powinien być inny podział środków publicznych na wynagradzanie publicznych pracowników. To jest kuriozalne, że np. prezesi w spółkach Skarbu Państwa zarabiają 2 razy tyle, co premier — uważa Morawiecki. Jego zdaniem „władza to nie jest tylko polityka — to są stosunki, pieniądze”.

Zagłosuj

Czy członkowie rządu powinni otrzymywać wysokie premie?

Liczba głosów:

— Jest walka o ten tort w obozie rządzącym — biorą i dają stanowiska ludziom i potem uzależniają ich od siebie. To uzależnienie finansowe to jest patologia — komentuje gość Radia ZET.
— Jeśli mam jakieś pretensje do syna, to uważam, że gdyby w Monachium mówił po polsku, to by się nie przejęzyczył. Tam się przejęzyczył. Za dobrze umie angielski. Gdyby mniej umiał, to byłoby lepiej dla Polski — mówi Kornel Morawiecki.

Pytany przez Konrada Piaseckiego o to, czy rozmawiał na ten temat z synem, marszałek odpowiada, że tak i dodaje: „A on mówi do mnie: Ojciec, ale tam nawet tłumacza nie było”.

— Powiedziałem synowi, że powinien przeprosić za te słowa. On nawet teraz może to powiedzieć. Nie chodzi o to, że jest dumny, ale boi się, że jego gest będzie odebrany jako ustępstwo Polski — mówi ojciec premiera. Pytany o to, jak ocenia działania premiera po 3 miesiącach od dnia, kiedy Prawo i Sprawiedliwości rekomendowało go na to stanowisko, Morawiecki odpowiada, że „nie najgorzej mu jeszcze idzie”.

Obejrzyj całą rozmowę z Kornelem Morawieckim.

RadioZET.pl/maal