Dezynfekcja autobusów i żele antybakteryjne dla kierowców. Powodem koronawius

02.03.2020 19:53
Dezynfekcja autobusów i żele antybakteryjne dla kierowców. Powodem koronawius

Jak podaje "Dziennik Wschodni", miasto Lublin przygotowuje się do walki z epidemią koronawirusa i zwykłej grypy, m.in. wprowadzając dodatkowe komunikaty, dotyczące higieny w komunikacji miejskiej. Według gazety, pojazdy MPK od wtorku będą dodatkowo dezynfekowane a kierowcom rozdano żele dezynfekujące do rąk.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Kwestią czasu jest to, kiedy koronawirus pojawi się w Polsce – przestrzega rząd. Miasta już teraz mobilizują wszystkie swoje siły aby zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się groźnego Covid-2019. Jak podaje "Dziennik Wschodni", w pojazdach komunikacji miejskiej w Lublinie nowe obostrzenia będą obowiązywać już od wtorku.

Zobacz także

Jakie kroki podjęło miasto? Przede wszystkim, na przystankach komunikacji miejskiej mają zawisnąć plakaty z informacją jak postępować w sytuacji stwarzającej możliwość zakażenia koronawirusem, przygotowane przez Ministerstwo Zdrowia – czytamy w "Dzienniku Wschodnim".

Zobacz także

Jak pisze gazeta, plakaty te będą między innymi przypominać mieszkańcom o konieczności zakrywania ust podczas kaszlu czy kichania oraz częstym myciu rąk mydłem z użyciem prawidłowej techniki, a także o tym, aby zachować przynajmniej metr odstępu od osoby, która kaszle i kicha.

Spoty informacyjne w autobusach

 Kilkadziesiąt autobusów wyposażono nawet w spoty informacyjne. Wyświetlane komunikaty dotyczą zasad zachowywania higieny - dowiadujemy się z "Dziennika Wschodniego".

Zobacz także

Ponadto, w pojazdach lubelskiego MPK od wtorku przeprowadzane będą dodatkowe dezynfekcje. Raz dziennie dezynfekowane będą poręcze, biletomaty oraz kasowniki. Kierowcom pojazdów natomiast rozdano żele antybakteryjne.

Koronawirus z Wuhan

Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, pojawiła się w grudniu w Wuhanie w środkowych Chinach. Główny Inspektorat Sanitarny nie zaleca podróżowania m.in. do Chin, Hongkongu oraz Korei Południowej, Włoch, Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu. 

KORONAWIRUS - CO MUSISZ WIEDZIEĆ?

Koronawirus - najnowsze informacje
Koronawirus - RAPORT: objawy, leczenie, epidemia
Koronawirus: interaktywna mapa zachorowań. Gdzie jest koronawirus? [Mapa live]
Koronawirus - infolinia NFZ, numer telefonu
Podejrzenie koronawirusa: co zrobić? Postępowanie epidemiologiczne [Schemat]
Procedury dot. koronawirusa na lotniskach w Polsce

RadioZET.pl/Dziennik Wschodni/PAP