Zamknij

Koronawirus atakuje w szkołach. Nie żyje kolejna nauczycielka

08.11.2021 19:56
Szkoła
fot. ilustracyjne. TADEUSZ KONIARZ/REPORTER

W Łazach na Mazowszu zmarła nauczycielka szkoły podstawowej. Według nieoficjalnych informacji lokalnych mediów kobieta była zakażona koronawirusem. Na naukę zdalną lub hybrydową wysyłane są kolejne klasy w całej Polsce. 

Koronawirus zbiera żniwo w szkołach. Podczaj czwartej fali zakażeń COVID-19 na radiozet.pl informowaliśmy o śmierci wieloletniego nauczyciela języka polskiego i wiedzy o kulturze z Radomia i polonistki ze szkoły podstawowej w Lublinie

Łazy. Zmarła nauczycielka ze szkoły podstawowej 

W weekend wiadomość o śmierci nauczycielki przekazała Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łazach w województwie mazowieckim. Komunikat opublikowano na stronie internetowej szkoły. ''Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 4 listopada 2021 roku zmarła pani Anna Tomczyk, wychowawca świetlicy w naszej szkole i pełen pasji nauczyciel plastyki'' – napisano. 

Władze placówki dodały, że szkolna społeczność łączy się w bólu i cierpieniu z rodziną pani Anny. "Przegląd Piaseczyński" ustalił nieoficjalnie, że kobieta zmarła z powodu zakażenia koronawirusem. Szkoła odmówiła komentarza w tej sprawie. 

Ministerstwo Edukacji i Nauki, powołując się na dane od kuratorów, poinformowało w poniedziałek 8 listopada, że 97,9 proc. przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego, 87,6 proc. szkół podstawowych i 88,9 proc. ponadpodstawowych pracowało w trybie stacjonarnym. W razie stwierdzenia COVID-19 u uczniów, wychowanków lub pracowników placówki oświatowej, dyrektor szkoły lub przedszkola, za zgodą organu prowadzącego i po uzyskaniu pozytywnej opinii sanepidu, może zawiesić zajęcia stacjonarne na czas oznaczony i przejść na nauczanie zdalne lub hybrydowe. Zawieszenie zajęć może dotyczyć grupy, oddziału, klasy, etapu edukacyjnego, a także całej szkoły lub placówki w zakresie wszystkich lub poszczególnych zajęć.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Przegląd Piaseczyński