Zamknij

LOT zawiesza wszystkie loty do Włoch. Przyczyną śmiercionośny koronawirus

08.03.2020 18:56

LOT tymczasowo zawiesza do 12 marca bieżącego roku włącznie wszystkie rejsy do Włoch. Osoby posiadające bilety na te połączenia zostaną o tym fakcie poinformowane - przekazał w niedzielę p.o. rzecznika prasowego LOT Michał Czernicki. Z kolei loty do Bergamo z polskich miast zawiesiły również linie lotnicze Wizzair.

LOT zawiesza wszystkie loty do Włoch. Przyczyną śmiercionośny koronawirus
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo we Włoszech - według najnowszych danych, w ciągu ostatniej doby liczba ofiar Covid-19 wzrosła z 233 do 366. W związku z szerzącą się tam epidemią wiele linii lotniczych odwołało rejsy do tego kraju. W niedzielę pojawił się komunikat o tym, że do ich grona dołączyły również polskie linie lotnicze LOT.

Zobacz także

- W związku z wprowadzonymi restrykcjami ograniczenia przemieszczania się na terenie północnych Włoch oraz zmniejszonym zainteresowaniem podróżami do Wenecji i Mediolanu, LOT tymczasowo zawiesza do 12 marca br. włącznie wszystkie rejsy do tego kraju. Wszystkie osoby posiadające bilety na te połączenia zostaną o tym fakcie poinformowane - poinformował Czernicki.

Zobacz także

LOT odwołuje loty do Włoch

Rzecznik przekazał, że polski przewoźnik rozumie, iż bieżące wiadomości dotyczące światowej sytuacji epidemiologicznej mogą rodzić niepewność wśród pasażerów linii lotniczych.

Zobacz także

- Dlatego też wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, LOT wprowadził politykę elastycznej zmiany terminu podróży - czytamy.

Zobacz także

Wszystkie osoby, które do tej pory zakupiły lub zakupią do 31 marca br. bilety polskiego przewoźnika na podróże od 6 marca do 24 kwietnia 2020 r. mają teraz możliwość dokonania bezpłatnej zmiany daty podróży na loty do 31 grudnia 2020 r. z zachowaniem klasy rezerwacyjnej. Zapewniamy, iż stale monitorujemy sytuację i na bieżąco dostosowujemy do niej naszą ofertę. Dziękujemy za okazywane nam zaufanie i zapewniamy, iż dokładamy wszelkich starań, aby nasi pasażerowie mieli dostęp do bezpiecznych i jak najbardziej dogodnych rozwiązań. Zmiany rezerwacji można dokonać poprzez LOT Contact Center, a także za pośrednictwem wiadomości na Facebook-u (Messenger) Michał Czernicki w rozmowie z PAP

Wizzair zawiesza loty do Włoch

Wizzair zawiesił w niedzielę do 3 kwietnia połączenia lotnicze Loty z Warszawy, Gdańska i Katowic do Bergamo. Powodem decyzji jest ograniczenie rozprzestrzenienia się koronawirusa – poinformowały linie lotnicze.

Zobacz także

Przewoźnik ogłosił natychmiastowe zawieszenie wszystkich połączeń do Mediolanu, Treviso oraz Bergamo ze względu na zamknięcie regionu północnych Włoch w celu opanowania epidemii koronawirusa.

Wizzair latał z polskich lotnisk - w Warszawie, Gdański i Katowicach - tylko do Bergamo. Lot te zostały zawieszone do 3 kwietnia.

Wizzair wyjaśnił w komunikacie przesłanym PAP, że rezerwacje na tych kierunkach, zostaną automatycznie zmienione na połączenie na innej trasie w możliwie najbliższym terminie, o czym pasażerowie będą automatycznie informowani.

Zobacz także

Klienci, którzy dokonali rezerwacji bezpośrednio na stronie wizzair.com lub za pośrednictwem aplikacji, otrzymają powiadomienie pocztą elektroniczną, w którym zaoferowana zostanie im bezpłatna zmiana rezerwacji, pełny zwrot kosztów lub zwrot 120 proc. pierwotnej wartości rezerwacji na konto Wizz Air.

Linia może informować tylko tych pasażerów, którzy dokonali rezerwacji przez stronę wizzair.com lub aplikację mobilną. Pasażerowie, którzy dokonali rezerwacji za pośrednictwem agencji/biura podróży – włącznie z internetowymi biurami podróży – powinni skontaktować się z firmą, w której wykupili bilety.

RadioZET.pl/PAP