Zamknij

Koronawirus w 10 szkołach w Wielkopolsce. Nauka hybrydowa lub zdalna dla uczniów

21.09.2021 16:01
Koronawirus w 10 szkołach w Wielkopolsce
fot. Piotr Molecki/East News, zdj. ilustracyjne

W dziesięciu wielkopolskich szkołach potwierdzono zakażenia koronawirusem, wskutek czego placówki zmieniły tryb nauki na zajęcia hybrydowe – wynika z informacji przekazanych PAP przez Magdalenę Miczek z Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

Koronawirus został potwierdzony w 10 szkołach w Wielkopolsce. Magdalena Miczek z poznańskiego kuratorium oświaty poinformowała PAP, że przypadki zakażeń SARS-CoV-2 potwierdzono m.in. w pięciu szkołach w Poznaniu.

Przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzono w poznańskim liceum nr XXXVIII i w szkołach podstawowych nr 61 i 46, a także w salezjańskiej szkole podstawowej i w szkole podstawowej sióstr urszulanek.

Wielkopolskie: Koronawirus w 10 szkołach. Nauka zdalna lub hybrydowa dla uczniów

– Przypadki zakażeń zanotowano także w szkołach w powiatach wrzesińskim, grodziskim, wolsztyńskim i w dwóch szkołach w powiecie poznańskim – wyliczyła przedstawicielka kuratorium.

Miczek wskazała, że w klasach, w których pojawiały się przypadki zakażeń zdecydowano o wprowadzaniu nauki zdalnej. W Wielkopolsce działa 1,3 tys. szkół podstawowych, ponad 500 placówek ponadpodstawowych i ponad 1,3 tys. przedszkoli. Sytuacja epidemiczna pozostaje pod kontrolą - we wtorek MZ informowało w raporcie o 28 nowych przypadkach SARS-CoV-2 w tym regionie.

RadioZET.pl/PAP - Anna Jowsa