Zamknij

Koronawirus w województwie lubelskim. To 22 przypadek zakażenia w Polsce

10.03.2020 19:54

22 przypadek koronawirusa w Polsce - poinformowało we wtorek wieczorem Ministerstwo Zdrowia. Potwierdzony wynik dotyczy mężczyzny z wojewodztwa lubelskiego, który przebywa w szpitalu w Bełżycach. Pacjent to osoba w sile wieku.

Karetka
fot. JAROSLAW JAKUBCZAK/ POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Koronawirus w Bełżycach. Jest to pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w województwie lubelskim. Pacjent jest w wieku między 50 a 60 lat. 

''Mamy jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem, potwierdzony pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzony wynik dotyczy mężczyzny z wojewodztwa lubelskiego, który przebywa w szpitalu w Bełżycach. Pacjent to osoba w sile wieku'' - czytamy. 

Łącznie w Polsce potwierdzono do tej pory 22 przypadków zarażenia koronawirusem. Osoby te przebywają m.in. w placówkach we Wrocławiu, Warszawie, Ostródzie, Szczecinie, Poznaniu, Krakowie.

We wtorek odbyło się posiedzenie rządowego zespołu zarządzania kryzysowego. Po posiedzeniu premier Mateusz Morawiecki poinformował, że aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa została podjęta decyzja o odwołaniu wszystkich imprez masowych.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/MZ