Zamknij

Mnożą się podejrzenia koronawirusa w Polsce. Kolejne 4 osoby w szpitalach

30.01.2020 15:53
Koronawirus w Gdańsku i we Wrocławiu? Są nowe podejrzenia zakażeń
fot. Xiao Yijiu/Xinhua News/East News

Są nowe podejrzenia zakażenia koronawiruem w Polsce. Trzy kolejne osoby są badane w Gdańsku, a inna we Wrocławiu, gdzie dotąd nie wystąpiło żadne podejrzenie.

Koronawirus zabił już łącznie 170 osób. Tylko w ciągu ostatniej doby zmarło 38 zarażonych. Lawinowo rośnie liczba zakażeń. W czwartek mowa już o 7824 przypadkach, choć jeszcze w środę było ich 6 tysięcy. 

W Polsce żadnego przypadku wystąpienia koronawirusa nie potwierdzono, zweryfikowano jednak kilkanaście podejrzeń. W czwartek o trzech kolejnych poinformował Onet. Mowa o mężczyznach, którzy przylecieli z Szanghaju do Gdańska (z przesiadką w Amsterdamie). Jeszcze dziś mają trafić do Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych, gdzie zostaną przebadani. W tej samej placówce są już dwie inne osoby, u których również podejrzewano wirusa z Chin. Z ustaleń Onetu wynika, że stan tych dwojga jest dobry.

Podejrzenie zakażenia koronawirusem jest też we Wrocławiu. To pierwszy taki przypadek na Dolnym Śląsku. Mieszkający od 13 lat w Polsce obywatel Chin, który 23 stycznia wrócił z Wuhan, jest hospitalizowany w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego.

Polscy studenci wrócili z Wuhan. Są wyniki badań

W czwartek przekazano też wyniki badań trzech studentów, którzy w sobotę przylecieli z Wuhan. - Nie stwierdzono materiału genetycznego wirusa w pobranych próbkach – zapewnił prof. Andrzej Horban, konsultant krajowy w dziedzinie chorób zakaźnych, ordynator VII oddziału Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie.

Koronawirus. Dowiedz się więcej o wirusie z Chin:

RadioZET.pl/PAP/Onet