Zamknij

Oddział dziecięcy odizolowany. Pracownik miał kontakt z koronawirusem

23.03.2020 20:55
Oddział dziecięcy odizolowany. Pracownik miał kontakt z koronawirusem
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

W gdańskim szpitalu psychiatrycznym, jeden z pracowników pododdziału dziecięcego miał kontakt z osobą, zakażoną koronawirusem - informuje w poniedziałek Polska Agencja Prasowa. Cała placówka została poddana izolacji - dowiadujemy się z komunikatu. Na pododdziale hospitalizowanych jest obecnie ośmioro dzieci.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Koronawirus w Gdańsku. Pododdział dziecięcy Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego im. prof. Tadeusza Bilikiewicza został poddany izolacji po tym, jak jeden z pracowników miał bezpośredni kontakt z osobą zakażoną koronawirusem - przekazała w poniedziałek rzeczniczka szpitala na Srebrzysku Lidia Metel-Czarnowska.

Zobacz także

Na pododdziale dziecięcym izolowanych jest ośmioro małoletnich pacjentów. Każdy z nich leży w osobnej sali. Dodatkowo w izolacji domowej przebywa część personelu medycznego, w tym pracownik, który miał bezpośredni kontakt z chorą na COVID-19 pielęgniarką szpitala św. Wojciecha na Zaspie.

Koronawirus na pododdziale dziecięcym

Zobacz także

Podjęte przez nas działania mają charakter prewencyjny. Naszym celem jest zminimalizowanie ryzyka ewentualnego rozprzestrzeniania się koronawirusa

- wyjaśnia Lidia Metel-Czarnowska.

Zobacz także

We wtorek pracownik oddziału psychiatrii dziecięcej, który miał styczność zakażoną koronawirusem kobietą, zostanie poddany testom na obecność patogenu. Zgodnie z zasadami materiał do badania mikrobiologicznego pobiera się nie wcześniej, niż w siódmej dobie od chwili kontaktu z osobą zarażoną.

Zobacz także

Dalsze czynności będą zależały od wyniku testu. Wiele wskazuje na to, że pododdział dziecięcy może być zamknięty nawet do końca tego tygodnia. Do czasu wyjaśnienia sprawy wstrzymaliśmy przyjęcia. Małoletni pacjenci będą kierowani na pododdział dla młodzież

- przekazała rzeczniczka Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Gdańsku.

Aktualna mapa zachorowań na koronawirusa dostępna jest tutaj.

 

RadioZET.pl/PAP