Zamknij

Odizolowano prawdopodobnego nosiciela koronawirusa. To członek rodziny chorego

10.03.2020 21:37

Koronawirus potwierdzony w województwie lubelskim. Stan pacjenta zakażonego wirusem SARS-CoV-2, jest ciężki - proces oddechowy wspomaga respirator. Członek rodziny zakażonego koronawirusem pacjenta jest prawdopodobnie nosicielem. Ta osoba zostanie odizolowana - poinformował wojewoda lubelski Lech Sprawka. 

Karetka
fot. PAWE/EAST NEWS

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Koronawirus w Bełżycach w Lubelskiem. Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek wieczorem o potwierdzeniu kolejnego, 22. przypadku zakażenia koronawirusem w Polsce. Chodzi o mężczyznę w sile wieku z województwa lubelskiego. Przebywa on w szpitalu w Bełżycach.

Jest to pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w województwie lubelskim. Pacjent jest w wieku między 50 a 60 lat.

Wojewoda lubelski Lech Sprawka na zwołanej we wtorek konferencji poinformował, że stan pacjenta jest ciężki. Proces oddechowy wspomagany jest przez respirator. Gdy stan mężczyzny pozwoli, zostanie on przewieziony na oddział zakaźny szpitala klinicznego w Lublinie.

Zobacz także

Koronawirus w Lubelskiem. Członek rodziny chorego prawdopodobnie nosicielem koronawirusa

Lech Sprawka poinformował, że najbliżsi członkowie rodziny chorego transportowani są do Lublina.

Wśród tych członków rodziny jest prawdopodobnie osoba, która jest nosicielem. Związane to było z jej pobytem na terenie Włoch

- powiedział wojewoda. Jak zaznaczył, ta osoba będzie izolowana na oddziale zakaźnym Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1. Próbki do badania będą pobrane również od dwóch pozostałych członków rodziny chorego.

Rodzina pochodzi z miejscowości Niedrzwica Duża i zapewnił, że jest w stałym kontakcie z jej wójtem Ryszardem Golcem. - Już zostały podjęte pierwsze decyzje: wszystkie szkoły i przedszkola oraz gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji zostaną zamknięte na pewno do końca tygodnia. O dalszych losach zdecydują wyniki badań członków rodziny - podkreślił wojewoda.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP