Zamknij

24-latek miał być na kwarantannie. Jeździł taksówką po okolicy

20.03.2020 23:27
24-latek miał być na kwarantannie. Jeździł taksówką po okolicy
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

O sprawie poinformował portal sucha24.pl. 24-letni mężczyzna – mieszkaniec powiatu suskiego (województwo małopolskie) – u którego istnieje możliwość zakażenia koronawirusem, złamał zasady kwarantanny i jeździł po okolicy… taksówką. W sieci pojawił się film z jego zatrzymania.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Koronawirus w powiecie suskim. 24-latek, który potencjalnie może być zakażony Covid-19, miał przebywać na kwarantannie. Jak jednak pisze portal sucha24.pl, młody mężczyzna nie zastosował się do obowiązujących zasad i opuścił miejsce, w którym miał przebywać. Okazało się, że jeździł taksówką po powiecie suskim.

Zobacz także

Kierowca taksówki również poddany kwarantannie

Jak przekazał portalowi Wojciech Copija z KPP w Suchej Beskidzkiej samochód, którym poruszał się 24-latek, został namierzony.

Zobacz także

Pojazd został zatrzymany w Makowie Podhalańskim

Wojciech Copija z KPP w Suchej Beskidzkiej w rozmowie z sucha24.pl

Policjant poinformował również, że mężczyznę zatrzymali funkcjonariusze w specjalnych kombinezonach ochronnych. W sieci znalazło się nagranie z tego zdarzenia.

Zobacz także

 Kwarantannie zostanie też poddany kierowca taksówki

Wojciech Copija z KPP w Suchej Beskidzkiej w rozmowie z sucha24.pl

24-latek zostanie ukarany za złamanie zasad kwarantanny. Przypomnijmy, że w piątek rząd podwyższył kary za niestosowanie się do jej zasad z 5 tysięcy do 30 tysięcy złotych.

RadioZET.pl/sucha24.pl