Zamknij

Koronawirus: Rośnie liczba zakażonych pracowników szpitala w Nowym Mieście

18.03.2020 17:49
Karetka
fot. STEFAN MASZEWSKI/REPORTER

Koronawirus w szpitalu w Nowym Mieście w województwie mazowieckim. Do 12 wzrosła liczba zakażonych COVID-19 pracowników szpitala. Kolejnych 60 pielęgniarek, lekarzy, pracowników obsługi i pacjentów czeka na wyniki badań. W lecznicy zaczyna brakować personelu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Koronawirus w Nowym Mieście. Starosta grójecki Krzysztof Ambroziak poinformował w środę po południu, że laboratorium potwierdziło zakażenie koronawirusem COVID-19 u kolejnych pracowników szpitala. Obecnie jest to 12 osób.

Od 60 osób z personelu, obsługi szpitala i pacjentów pobrane zostały próbki do badań. Osoby, co do których istnieje podejrzenie zakażenia się wirusem SARS-Cov-2, zostały odsunięte od pracy.

Z tego powodu w szpitalu w Nowym Mieście zaczyna brakować lekarzy i pielęgniarek. O sytuacji poinformowany został wojewoda mazowiecki i NFZ. Czekamy na decyzje

– stwierdził starosta grójecki Krzysztof Ambroziak. Obecnie na oddziale wewnętrznym i chirurgicznym w szpitalu w Nowym Mieście przebywa ok. 30 pacjentów.

Zobacz także

Koronawirus w szpitalu w Nowym Mieście

Jako pierwsza zachorowała 45-letnia pielęgniarka ze szpitala Nowym Mieście nad Pilicą. Kobieta przebywała od poniedziałku w izolatce, czekając na wyniki badań. Kiedy okazało się, że wynik jest pozytywny, w środę rano trafiła do szpitala w Radomiu. Jej stan określono jako stabilny.

W środę okazało się także, że zarażony jest również lekarz z pogotowia ratunkowego w Grójcu. Z tamtejszym szpitalem miała także kontakt chora pielęgniarka z Nowego Miasta. Obecnie na wyniki badań czekają 34 osoby z grójeckiego środowiska medycznego.

Zdaniem starosty osób zarażonych może być więcej, bo pracownicy służby zdrowia z Nowego Miasta i Grójca pracowali także w innych placówkach m.in. w Radomiu, Piasecznie i Opocznie.

W radomskim szpitalu od poniedziałku leczony jest również 43-letni mieszkaniec gminy Radzanów. U mężczyzny potwierdzono zakażenie koronawirusem. To kierowca autobusu PKS w Grójcu. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białobrzegach apelowała we wtorek o zgłaszanie się osób, które mogły z nim podróżować.

RadioZET.pl/PAP