Zamknij

Nowe zakażenia koronawirusem w Polsce. Już ponad 120 zachorowań

Magdalena Kulej
15.03.2020 19:09
Koronawirus w Polsce 15 marca. Liczba zachorowań wzrosła
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Potwierdzono cztery nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. Zakażenia dotyczą 2 osób z woj. śląskiego (Bytom, Zawiercie), 1 osoby z woj. łódzkiego (Łódź) i 1 osoby z woj. lubelskiego (Biłgoraj). Tym samym liczba zakażeń w naszym kraju wzrosła do 123.

Wszyscy pacjenci, u których w niedzielę po południu zdiagnozowano obecność koronawirusa, są w dobrym stanie - przekazało Ministerstwo Zdrowia. Łącznie w Polsce potwierdzono dotąd 123 przypadki koronawirusa.

Od początku epidemii w Polsce zmarły trzy osoby zakażone koronawirusem. 12 marca poinformowano o śmierci 57-letniej kobiety, która była leczona w Poznaniu. Od początku miała objawy zapalenia płuc o bardzo ciężkim przebiegu klinicznym, była podłączona do respiratora i została wprowadzona w stan śpiączki farmakologicznej. Wiadomo, że 57-latka miała też inne choroby. Dzień później przekazano informację o śmierci 73-latka leczonego we Wrocławiu. Mężczyzna tydzień wcześniej trafił na OIOM Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy ulicy Koszarowej. Jego stan był określany jako ciężki i z dnia na dzień się pogarszał. On również cierpiał na inne schorzenia. W sobotę w szpitalu w Lublinie zmarł natomiast 66-letni mężczyzna.

Są wyleczeni w Polsce?

Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas poinformował na sobotniej konferencji prasowej, że "mamy 13 ozdrowieńców". Pinkas nie przedstawił jednak żadnych szczegółowych informacji. 

Portal RadioZET.pl zwrócił się z pytaniem do Głównego Inspektoratu Sanitarnego o wspomnianych "13 ozdrowieńców". Wciąż czekamy na odpowiedź w tej sprawie.

Zobacz także

Stan zagrożenia epidemicznego w Polsce - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl