Zamknij

Minister zdrowia: liczba zakażonych w piątek będzie mniejsza. "Duże spadki"

16.04.2021 09:04
Minister zdrowia: liczba zakażonych w piątek będzie mniejsza. "Duże spadki"
fot. Piotr Molecki/East News

Minister zdrowia Adam Niedzielski zdradził, że w piątek liczba zakażonych będzie znacznie mniejsza niż tydzień temu. - Mamy do czynienia dzisiaj z dużymi spadkami. To rząd nawet 10 tys. zakażonych w stosunku do poprzedniego tygodnia, mimo wielu wykonanych badań - powiedział szef resortu.

  • Adam Niedzielski poinformował, że w czwartek wykonano prawie 90 tys. testów
  • - Mimo tej liczby badań, będziemy mieli do czynienia z dużymi spadkami, rzędu nawet 10 tys. w stosunku do poprzedniego tygodnia – poinformował minister zdrowia
  • W zeszły piątek, 9 kwietnia, Ministerstwo Zdrowia podało, że koronawirusa wykryto u kolejnych 28 tys. 487 osób. Zmarło ponad 700 zakażonych

Minister zdrowia podkreślił, że w ten piątek dane będą bardziej optymistyczne. - Mamy do czynienia z dużymi spadkami, rzędu nawet 10 tys. w stosunku do poprzedniego tygodnia, mimo wielu wykonanych badań - powiedział w rozmowie z Polskim Radiem 24.

Adam Niedzielski dodał, że spada też liczba hospitalizowanych pacjentów. - Od trzech dni mamy wyraźną i stałą tendencję do spadku liczby hospitalizacji. Widać, że to apogeum, które mniej więcej dwa tygodnie temu było na poziomie liczby nowych zakażeń, mamy tuż za sobą, tzn. te kilka dni temu to miało miejsce – podkreślił.

Minister zdrowia zapowiada spadek liczby zakażonych. "Jestem optymistą"

Minister zdrowia zapowiedział też, że w najbliższych dniach liczba zakażonych będzie dalej spadała. - Myślę, że w najbliższych dniach będziemy widzieli też skalę tego spadku, czy mamy do czynienia ze spadkiem powolnym, czy raczej spadkiem na dużą skalę. Jestem optymistą, bo nasze prognozy pokazują, że te spadki będą dosyć dynamiczne – zapowiedział.

RadioZET.pl/PAP/Polskie Radio 24