Zamknij

Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Znów gwałtowny wzrost liczby zakażeń

16.09.2021 09:12
Karetka
fot. Lukasz Kalinowski/East News

W czwartek, 16 września, mamy ponad 700 nowych przypadków Covid-19 w Polsce. To wzrost zakażeń koronawirusem o ponad 30 proc., porównując tydzień do tygodnia – poinformował nieoficjalnie Polsat News. 

Liczba zakażeń koronawirusem w Polsce rośnie w gwałtownym tempie. W czwartek (16 września) kolejny raz pęknie dobowa granica 700 zachorowań na Covid-19 – ustalili nieoficjalnie dziennikarze Polsat News. Tydzień temu, 9 września, resort zdrowia raportował o 510 zakażeniach. 

Wczoraj Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 767 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem i 21 zgonach. Najgorsza sytuacja epidemiczna panuje na Lubelszczyźnie, gdzie stwierdzono 16 aktywnych ognisk wirusa SARS-CoV-2. 

Oficjalny  raport MZ o zakażeniach koronawirusem z 16 września został opublikowany o godzinie 10:30. Testy potwierdziły 722 nowe przypadki Covid-19, zmarło 10 osób. 

Czwarta fala rozpędza się w najsłabiej zaszczepionych województwach

– Czwarta fala nabiera rozpędu. Szybciej zakażeń koronawirusem przybywa w trzech najsłabiej zaszczepionych województwach: lubelskim, podlaskim i podkarpackim – mówił w środę rzecznik resortu zdrowia.

Wojciech Andrusiewicz zaznaczył ponadto, że 90 proc. osób trafiających do szpitala z powodu Covid-19 to osoby niezaszczepione. – 90 proc. osób, których dotyka ten najtragiczniejszy skutek koronawirusa, czyli zgon, to również są osoby niezaszczepione – dodał.

RadioZET.pl/Polsat News