Zamknij

Absolutny rekord zakażeń w czwartej fali koronawirusa. Ponad 60 osób nie żyje

19.10.2021 07:38
koronawirus w Polsce 19 października
fot. PAWEL SKRABA /AGENCJA SE /East News

Koronawirus w Polsce. Jak przekazał wiceszef resortu zdrowia Waldemar Kraska, we wtorek 19 października mamy 3 931 nowych zakażeń koronawirusem. - To 85 proc. więcej niż tydzień temu - podkreślił Kraska. Zmarły 64 osoby.

Koronawirus w Polsce ponownie przyspiesza. We wtorek 19 października padł kolejny rekord zakażeń w czwartej fali epidemii. Jak przekazał na antenie Polskiego Radia Waldemar Kraska, 19 października mamy 3 931 nowych zakażeń. - To 85 proc. więcej niż tydzień temu - podkreślił wiceminister.

Kraska poinformował ponadto, że z powodu COVID-19 zmarły 64 osoby. - Te liczby są tak przemawiające, że osoby, które wahają się przed zaszczepieniem, powinny to jak najszybciej zrobić - ocenił.

Koronawirus w Polsce 19 października. Rekord zakażeń w czwartej fali

Do tej pory najwięcej zachorowań odnotowano 16 października. MZ poinformowało wówczas o 3236 zakażeniach i 44 zgonach. W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1537 nowych zakażeniach i 3 zgonach.

Kraska przyznał, że trend wzrostowy zakażeń jest wyższy niż przewidywano. - Jeśli spojrzymy na ulice, sklepy, na to jak się zachowujemy, to nie dziwmy się, że tak to wygląda - powiedział.

- Jest jeszcze jedna bardzo niepokojąca liczba, mnie jako lekarza. W ciągu ostatniej doby 328 osób dodatkowo zostało przyjętych do polskich szpitali, zajęte są 3592 łóżka przez pacjentów z COVID-19, więc przybywa nie tylko zakażonych - dodał wiceszef MZ.

- 98 proc. nowych zakażeń to osoby niezaszczepione, niecały 2 proc. to osoby zaszczepione, i jednak powtórnie zachorowały, to się może zdarzyć, ale wtedy zdecydowanie łagodniej przechodzimy zakażenie - przyznał Kraska w Polskim Radiu.

RadioZET.pl/ Polskie Radio