Zamknij

"Bardzo duża liczba". Wiceminister zdrowia nie chciał podać, ile jest nowych przypadków COVID-19

19.01.2022 09:14
"Bardzo duża liczba". Wiceminister zdrowia nie chciał podać, ile jest nowych przypadków COVID-19
fot. Adam Burakowski/REPORTER

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska odmówił podania liczby nowych przypadków infekcji koronawirusem. - Liczba zakażeń jest bardzo duża i dlatego dzisiejsze dane zostaną przedstawione opinii publicznej przez ministra zdrowia - przekazał w Trójce wiceszef resortu zdrowia.

Wiceszef resortu Waldemar Kraska przekazał w środę, że w Polsce potwierdzono dotąd 966 przypadków wariantu Omikron. Nie chciał jednak zdradzić liczby nowych zakażeń z ostatniej doby. - O 10.30 konferencję prasową będzie miał minister zdrowia Adam Niedzielski. Na tej konferencji przedstawi dzisiejsze dane dotyczące zakażeń. Te dane pokażą nam, że piąta fala nie zbliża się do naszego kraju, tylko już w nim jest - przekazał.

– Mam nadzieję, że przemówi to do Polaków, którzy w tej chwili kwestionują wartość szczepień i obostrzeń – dodał wiceminister. Najnowsze statystyki są – jak zaznaczył – bardzo duże. – Ustaliliśmy z ministrem Adamem Niedzielskim, że on to zakomunikuje – podkreślił.

Koronawirus w Polsce 19 stycznia. Waldemar Kraska o liczbie zakażeń

Koronawirus w Polsce powoduje coraz więcej zakażeń. Minister zdrowia Adam Niedzielski stwierdził w poniedziałek, że piąta fala epidemii jest już faktem. Poinformował również, że nowy, bardziej zakaźny wariant Omikron stanowi już około 20 proc. wszystkich infekcji.

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło, że w środę o godz. 10.20 rozpocznie się konferencja prasowa ministra Adama Niedzielskiego.

RadioZET.pl/PAP - Katarzyna Lechowicz-Dyl/oprac. AK

C