Zamknij

Koronawirus w Polsce 20 lipca. MZ podało liczbę nowych zakażeń i chorych

20.07.2021 10:34
Koronawirus w Polsce 20 lipca 2021
fot. PAWEL RELIKOWSKI / POLSKAPRESS/Polska Press/East News

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek 20 lipca o 104 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Po ciężkim zachorowaniu na Covid-19 zmarły cztery osoby.

Koronawirus w Polsce pozostaje pod kontrolą, ale resort zdrowia nie ma wątpliwości – w przyszłych tygodniach musimy liczyć się ze wzrostami zakażeń. Adam Niedzielski informował w poniedziałek, że wskaźnik "R" (współczynnik reprodukcji wirusa), ponownie osiągnął wartość 1, co oznacza, że lada chwila epidemia znów wkroczy w fazę szybkiego rozprzestrzeniania. "W porównaniu do poprzedniego tygodnia mamy już 13-procentowy wzrost średniej liczby zakażeń" – przekazał na Twitterze minister.

We wtorek 20 lipca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 104 nowo zdiagnozowanych przypadkach zakażenia. Najwięcej z nich zarejestrowano w województwach: małopolskim (16), lubelskim (11) i mazowieckim (11).

Koronawirus w Polsce 20 lipca. Raport nowych zakażeń MZ 

Wskutek ciężkiego zachorowania na Covid-19 zmarły w Polsce w ciągu ostatniej doby cztery osoby. Wszystkie z nich miały wcześniej inne schorzenia. 

Chorzy z Covid-19 zajmują w szpitalach obecnie 349 łóżek, a 60 najciężej przechodzących infekcję jest podłączonych do respiratorów. W kwarantannie pozostaje nieco ponad 88 tys. osób w Polsce.

MZ 20 lipca
fot. screen Ministerstwo Zdrowia

Z danych MZ wynika, że infekcję przebyło ponad 2,65 miliona ludzi. Do poniedziałku wykonano ponad 32,8 miliona szczepień przeciw Covid-19, a pełną ochronę dzięki zastrzykom uzyskało w kraju ponad 16,25 miliona ludzi.

RadioZET.pl