Zamknij

Przybywa zakażeń w Polsce. Potwierdzono kilkanaście nowych przypadków

Magdalena Kulej
20.03.2020 20:21
koronawirus w Polsce
fot. PAP/Artur Reszko

Jest 14 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Jak przekazało w piątek wieczorem Ministerstwo Zdrowia, potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. łódzkiego, 3 osób z woj. śląskiego i po 1 osobie z woj. warmińsko-mazurskiego, małopolskiego. Tym samym liczba osób zakażonych koronawirusem wzrosła do 425 (w tym 5 osób zmarło).  

Szczegółowa mapa zakażeń koronawirusem w Polsce dostępna jest tutaj.

Dynamika rozprzestrzeniania choroby rośnie. Minister Zdrowia Łukasz Szumowski przewiduje, że jeszcze w tym tygodniu będziemy mieli czterocyfrową liczbę osób zakażonych koronawirusem.

Przypomnijmy, że w piątek MZ informowało o szóstej ofierze śmiertelnej, później przekazano jednak, że przyczyną śmierci 27-letniej kobiety w szpitalu w Łańcucie nie był koronawirus, a sepsa, dlatego nie jest już uwzględniona w statystyce osób zmarłych z powodu zakażenia koronawirusem.

Zobacz także

Stan epidemii w Polsce 

Rząd poinformował w piątek wieczorem o wprowadzeniu stanu epidemii w Polsce. - Ogłoszenie epidemii w kraju jest decyzją trudną. Patrząc na kraje Europy Zachodniej, patrząc na ilość osób, która umiera codziennie, te trudne decyzje i odpowiedzialne zachowania wszystkich Polaków są decyzjami ratującymi życie - powiedział w piątek Minister Zdrowia Łukasz Szumowski. Podczas piątkowej konferencji prasowej w KPRM premier Mateusz Morawiecki przekazał m.in., że wprowadzenie stanu epidemii wiąże się z przedłużeniem decyzji o zawieszeniu zajęć w szkołach. Wiemy też, że podwyższone zostaną kary za złamanie kwarantanny - z 5 do 30 tysięcy złotych. Więcej o rozwiązaniach możliwych do wprowadzenia podczas obowiązywania stanu epidemii pisaliśmy tutaj:

Zobacz także

RadioZET.pl