Zamknij

Nie żyje 85-letni mężczyzna zakażony koronawirusem. Przyczyna śmierci była inna

27.03.2020 15:29
Koronawirus
fot. PAP

Koronawirus. W szpitalu w Kaliszu zmarł 85-letni mężczyzna z powiatu krotoszyńskiego, zakażony SARS-CoV-2. Jednakże bezpośrednią przyczyną zgonu w przypadku zmarłego pacjenta nie był COVID-19. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

85-letni mężczyzna przebywał na oddziale zakaźnym szpitala w Kaliszu od 14 marca, a jego stan zdrowia był określany jako średni.

Jak wynikało z wywiadu przeprowadzonego z pacjentem, jego 51-letni syn wrócił z Belgii.

Mężczyzna zmarł w nocy z czwartku na piątek. W wydanym komunikacie rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego Tomasz Stube poinformował, że "bezpośrednią przyczyną zgonu w przypadku zmarłego pacjenta nie był COVID-19, tylko choroby współistniejące". 

Zobacz także

Służby sanitarne w wielkopolskim Krotoszynie kwarantanną objęły wówczas 60 osób z otoczenia 85-latka, w tym siedem osób z personelu medycznego krotoszyńskiego szpitala.

Koronawirus w Wielkopolsce 

Do 83 wzrosła w Wielkopolsce liczba przypadków zakażenia koronawirusem. Dwie pacjentki zmarły. W piątek poinformowano o zdiagnozowaniu zarażenia patogenem u kolejnych 8 osób. To mieszkańcy powiatów poznańskiego, kaliskiego i tureckiego.

W szpitalu w Kaliszu w dobrym stanie zdrowia przebywa pięć kolejnych osób, u których potwierdzono zakażenie. To czterech mężczyzn w średnim i podeszłym wieku oraz mieszkanka powiatu kaliskiego w średnim wieku. Wszyscy mieli kontakt z osobą zarażoną.

RadioZET.pl/PAP