Zamknij

Koronawirus w Polsce 6 sierpnia. Kolejny wzrost w ciągu tygodnia

06.08.2021 10:35
Koronawirus w Polsce 6 sierpnia 2021
fot. PAP

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowsze dane, według których 6 sierpnia mamy 172 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Na Covid-19 zmarło w ciągu doby sześć osób.

Koronawirus w Polsce przyspiesza – w kolejnym dniu notujemy zwiększoną liczbę wykrywanych zakażeń. W piątek 6 sierpnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało w raporcie o 172 nowych przypadkach, to o blisko 20 więcej niż przed tygodniem. 30 lipca informowaliśmy o 153 zakażeniach. 

Najwięcej przypadków zakażenia zarejestrowano u mieszkańców w województwach: mazowieckim (35), małopolskim (22) i śląskim (20).

Koronawirus w Polsce 6 sierpnia. Raport MZ o nowych zakażeniach

Wskutek ciężkiego zachorowania na Covid-19 zmarło w Polsce w ciągu ostatniej doby sześć osób. Trzy z nich miały już wcześniej choroby współistniejące.

W szpitalnictwie sytuacja utrzymuje się na dobrym, kontrolowanym poziomie. Chorzy z Covid-19 zajmują 296 łóżek z ponad sześciu tysięcy dostępnych. Najgorzej rokujący z nich są podłączeni do 42 respiratorów.

mz 6 sierpnia
fot. screen Ministerstwo Zdrowia

W rygorze kwarantanny pozostaje ponad 72 tysiące osób. Infekcję pokonało 2,654 miliona ludzi, a w pełni zaszczepionych przeciw Covid-19 jest obecnie w Polsce ponad 17,6 miliona osób. 

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział w mijającym tygodniu, że gdy poziom nowo wykrywanych zakażeń ponownie przekroczy tysiąc, to zostaną wprowadzone ponowne obostrzenia przeciwepidemiczne. Na początek władze ogłoszą je w regionach z najniższym wskaźnikiem pełnego zaszczepienia przeciw Covid-19.

RadioZET.pl/MZ