Prezydent spotka się z premierem, szefami MZ i MSWiA. Chodzi o koronawirusa

01.03.2020 17:25
Prezydent spotka się z premierem, szefami MZ i MSWiA. Chodzi o koronawirusa

Taką informację przekazują w mediach społecznościowych dziennikarze. W niedzielę o godzinie 19.30 ma odbyć się pilna konferencja z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego. Temat konferencji na razie jest nieznany, ale wiele wskazuje na to, że najpewniej chodzi o koronawirusa. W poniedziałek natomiast, o godzinie 9.00 rano w BBN prezydent Andrzej Duda spotka się z premierem Mateuszem Morawieckim, ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim, szefem MSWiA Mariuszem Kamińskim oraz szefem KPRM Michałem Dworczykiem - spotkanie ma dotyczyć groźnego Covid-2019. Tego samego dnia na specjalnym posiedzeniu zbierze się Sejm, podczas którego rząd przedstawi informację dotyczącą koronawirusa, m.in. o podjętych już działaniach i dalszych zamierzeniach.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

"W tym samym czasie otrzymuję dwie informacje: PMM organizuje konferencję prasową o 19.30 w niedzielę, a więc wtedy gdy zaczynają się 'Wiadomości'. Minister zdrowia Łukasz Szumowski odwołuje wizytę w moim jutrzjeszym programie w TOK FM. Powód: ważne spotkanie wcześnie rano" – napisała na Twitterze dziennikarka Dominika Wielowieyska.

"O 19:30 konferencja szefa KPRM" – podała z kolei Karolina Hytrek-Prosiecka.

W poniedziałek spotkanie na szczycie. Tematem koronawirus

Zobacz także

W poniedziałek o godz. 9 w BBN prezydent Andrzej Duda spotka się z premierem Mateuszem Morawieckim, ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim, szefem MSWiA Mariuszem Kamińskim oraz szefem KPRM Michałem Dworczykiem ws. koronawirusa

Błażej Spychalski.

Jak przekazał w niedzielę Spychalski, około godz. 9.30 planowana jest konferencja prasowa prezydenta.

Zobacz także

W poniedziałek na dodatkowym posiedzeniu zbiera się Sejm, podczas którego rząd przedstawi informację dotyczącą nowego koronawirusa m.in. o podjętych już działaniach i dalszych zamierzeniach. O zwołanie specjalnego posiedzenia zwrócił się do marszałek Sejmu Elżbiety Witek prezydent Andrzej Duda.

Zobacz także

Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, pojawiła się w grudniu w Wuhanie w środkowych Chinach. Od 31 grudnia 2019 r. do 1 marca br. zanotowano 87 tys. 24 potwierdzonych przypadków COVID-19, w tym 2 tys. 979 zgonów – podał w niedzielę Główny Inspektorat Sanitarny. GIS nie zaleca podróżowania m.in. do Chin, Hongkongu oraz Korei Południowej, Włoch, Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu.