Zamknij

Polski student z Wuhan pokazał nagranie z izolatki. „Nie gadajcie głupot!”

29.01.2020 20:59
Student Politechniki Rzeszowskiej
fot. YouTube.com/CJ Channel

Student Politechniki Rzeszowskiej, który wrócił do Polski z Wuhan w Chinach, opublikował w mediach społecznościowych nagranie ze szpitalnej izolatki. - Po wyjściu z samolotu zostałem wsadzony do karetki i zawieziony do izolatki. Taka jest prawda - zapewnił młody mężczyzna. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W sobotę 25 stycznia br. do Polski powróciła grupa studentów Politechniki Rzeszowskiej, którzy wcześniej byli w chińskim mieście Wuhan. Studenci do kraju wracali przez Pekin i dalej lotem z Dubaju, gdzie byli badani przez lokalne służby medyczne przed wejściem na pokład samolotu.

Kolejne badania, zgodnie z przyjętymi procedurami, odbyły się już na lotnisku Chopina w Warszawie. Profilaktycznie cała grupa została skierowana na obserwację w szpitalu specjalistycznym.

Zobacz także

Jeden ze studentów Politechniki Rzeszowskiej opublikował na swoim kanale na YouTubie nagranie z izolatki warszawskiego szpitala. Młody mężczyzna postanowił rozwiać wszystkie plotki dotyczące badań i pobytu w placówce. 

Nie gadajcie głupot, że mieliśmy sprawdzaną tylko temperaturę i przesłuchane płuca! Mieliśmy wykonany szereg badań. Wszystko to, co się tutaj dzieje, zorganizowano na najwyższym poziomie. Lekarze są bardzo w porządku w stosunku do nas, wykonywane są wszystkie badania wymagane przez WHO

STUDENT POLITECHNIKI RZESZOWSKIEJ

Młody mężczyzna dodał, że wszyscy lekarze, którzy mają z nim kontakt, są ubrani w specjalne stroje. - Tak samo było na lotnisku oraz w karetce - zapewnił. 

Zobacz także

Koronawirus. Polscy studenci w Wuhan 

Na wymianę z chińskim uniwersytetem w Wuhan, wyjechało 20 studentów Politechniki Rzeszowskiej. Jak wynika z informacji przekazanych PAP przez rzecznika uczelni Jana Rybaka, połowa z nich wróciła już do kraju. Do województwa podkarpackiego przyjechały cztery osoby. Kolejnych dwoje studentów opuściło prowincję Wuhan i zwiedza Azję.

Władze uczelni są w stałym kontakcie z polską ambasadą w Chinach i jak tylko będzie to możliwe, studenci wrócą do Polski.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Koronawirus z Chin w paczce z Aliexpress? GIS odpowiada

RadioZET.pl/wprost.pl/YouTube/PAP