Zamknij

Na SOR leży mężczyzna z podejrzeniem koronawirusa. Mógł mieć kontakt z zarażonym

14.02.2020 15:10
Koronawirus w Polsce? W Nowym Sączu na SOR trafił mężczyzna z podejrzeniem
fot. Jakub Kaminski/East News

Mężczyzna z objawami kojarzonymi z zakażeniem koronawirusem trafił na szpitalny oddział ratunkowy w Nowym Sączu. Pacjent twierdzi, że mógł mieć kontakt z zarażoną osobą – donosi Onet.

Jest podejrzenie koronawirusa z Chin w Nowym Sączu. Tamtejszy szpital Specjalistyczny im. J. Śniadeckiego wdrożył specjalne procedury po tym, jak na SOR trafił tam mężczyzna, który – jak sam twierdzi – mógł mieć styczność z osobą zarażoną koronawirusem. Pacjent ma wysoką gorączkę i duszności. Obecnie jest w trakcie badań.

Pomieszczenia SOR-u muszą zostać dezynfekowane, więc cały oddział trzeba było chwilowo zamknąć.

Wszyscy pracownicy są ubrani w stroje zapobiegające przenikaniu wirusów. Wszystkie wejścia na SOR są notowane, dzięki czemu można w każdej chwili zidentyfikować, kto miał kontakt z tym pacjentem, jeśli podejrzanie zakażenia się potwierdzi. W tej chwili wszystkie drogi, którymi przemieszczał się chory oraz pomieszczenia, w których przebywał, zostaną zdezynfekowane

- powiedział Onetowi zastępca dyrektora ds. lecznictwa Bogusław Latacz.

Jak dodał, szpital jest w kontakcie z Uniwersyteckim Instytutem Chorób Zakaźnych. Jeśli ten określi zagrożenie jako znikome, szpital przejmie leczenie chorego. Jeśli jednak zagrożenie koronawirusem zostanie określone jako realne, to Instytut przejmie leczenie.

Zobacz także

Koronawirus - co musisz wiedzieć?

RadioZET.pl/Onet