Zamknij

Gwałtownie rośnie liczba zakażeń. Wiceszef MZ: piąta fala puka do granic

17.01.2022 08:04
Szpital
fot. Piotr Hukalo/East News

W poniedziałek 17 stycznia mamy 10 445 nowych zakażeń koronawirusem – przekazał w Polsat News wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Minionej doby zmarły 4 osoby. W porównaniu do ubiegłego tygodnia liczba zachorowań wzrosła o ponad 2,5 tys. 

Waldemar Kraska powiedział, że liczba zakażeń wariantem Omikron w Polsce szybko wzrasta. Nową mutację potwierdzono już u 611 osób. – Jeżeli procentowo spojrzymy do ilości wykonanych próbek, to jest 16,5 proc. wszystkie przebadanych próbek – mówił wiceszef MZ.

Koronawirus w Polsce. "Piąta fala puka do granic"

– Wydaje się, że już rozpędzamy się, ta piąta fala puka do granic. [...] Jeżeli spojrzymy na dzisiejsze dane – to są dane oczywiście z weekendu – to jest 10 445 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Cztery osoby przegrały walkę z COVID-19 – poinformował w Polsat News.

Dodał, że porównując tydzień do tygodnia to wzrost o 34 proc. – Widzimy, że ten trend wzrostowy już od kilkunastu dni się utrzymuje –  stwierdził wiceminister zdrowia. Tydzień temu, 10 stycznia resort zdrowia informował o 7785 przypadkach i 19 zgonach.

RadioZET.pl/Polsat News

C