Zamknij

74-latka wyzdrowiała z koronawirusa. Wcześniej była w ciężkim stanie

30.03.2020 16:53
74-latka wyzdrowiała z koronawirusa. Wcześniej była w ciężkim stanie
fot. TADEUSZ KONIARZ/REPORTER

Dobre wiadomości z Wrocławia – przebywająca w Wojewódzkim Szpitalu im. Gromkowskiego pacjentka z Covid-19 została wyleczona. 74-latka w poniedziałek opuściła placówkę medyczną. Pokrzepiającą nowinę przekazała rzeczniczka prasowa szpitala zakaźnego.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

74-letnia pacjentka, która była hospitalizowane w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu z powodu koronawirusa, wyzdrowiała i w poniedziałek opuściła ten szpital zakaźny. Podczas hospitalizacji pacjentka była przez pewien czas w ciężkim stanie.

Zobacz także

"Pacjentka nie ma już patogenu". Wcześniej była w ciężkim stanie

Rzeczniczka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu Urszula Małecka przekazała w poniedziałek PAP, że 74-latka spędziła w szpitalu 23 dni.

Pod koniec tygodnia pobraliśmy od pacjentki próbki na obecność koronawirusa, dziś okazało się, że test jest negatywny – pacjentka nie ma już tego patogenu

– przekazała Małecka.

Kobieta w momencie przyjęcia do szpitala była w poważnym stanie, a podczas leczenia przez pewien czas jej stan określano jako ciężki.

Zobacz także

74-letnia pacjentka jest drugą z osób wyleczonych z COVID-19, które były hospitalizowane we wrocławskim szpitalu zakaźnym. W ubiegły tygodniu szpital opuścił wyleczony 66-letni mężczyzna.

Zobacz także

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu według stanu na poniedziałek rano hospitalizowanych jest obecnie 45 pacjentów z COVID-19. Cztery osoby są na OIOM-ie. Łącznie w szpitalu zakaźnym we Wrocławiu hospitalizowane są 83 osoby.

Zobacz także

Według informacji przekazanych w poniedziałek przez służby wojewody dolnośląskiego w województwie zanotowano 243 przypadki zachorowania na COVID-19, z czego – jak podaje Dolnośląski Urząd Wojewódzki – czterech pacjentów zmarło.

Zobacz także

Zachęcamy do sprawdzenia aktualnej mapy zachorowań na Covid-19 w Polsce.

 

RadioZET.pl/PAP/Polsat News