Zamknij

Chirurg zakażony koronawirusem. Cały oddział zamknięto

24.03.2020 21:42
Chirurg zakażony koronawirusem. Cały oddział zamknięto
fot. STEFAN MASZEWSKI/REPORTER

Kolejny oddział szpitalny sparaliżowany przez koronawirusa. Zakażenie Covid-19 stwierdzono u jednego z lekarzy. Oddział został zamknięty, a zarażonego chirurga objęto kwarantanną.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Koronawirus w Polsce rozprzestrzenia się w ekspresowym tempie, paraliżując kolejne dziedziny życia, w tym sektor opieki zdrowotnej. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grodzisku Mazowieckim poinformował we wtorek, że w nocy potwierdzono zakażenie Sars-CoV-2 u lekarza oddziału Chirurgii SPS Szpitala Zachodniego w Grodzisku Mazowieckim.

Zobacz także

Lekarz został objęty kwarantanną

Zobacz także

Lekarz przebywa na kwarantannie domowej w stanie ogólnym dobrym. Pracownicy PSSE w Grodzisku Mazowieckim podjęli czynności dochodzenia epidemiologicznego. W uzgodnieniu z dyrekcją szpitala oddział został zamknięty

– czytamy w komunikacie umieszczonym na stronie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Grodzisku Mazowieckim.

Zobacz także

Przekazano w nim także, że u osób z bezpośredniego kontaktu z osobą zakażoną pobrano wymazy do badań, które przekazano do laboratorium oraz, że osoby te zostały objęte kwarantanną.

Zobacz także

Trwa dalsze dochodzenie epidemiologiczne. Na chwilę obecną pozostałe oddziały szpitala działają w trybie normalnym

– poinformowała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Grodzisku Mazowieckim.

Zobacz także

We wtorek wieczorem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 40 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Razem to już 884 przypadki. 10 osób zmarło.

 

RadioZET.pl/PAP