Zamknij

Proboszcz chciał odprawić mszę w autobusie, bo może pomieścić więcej niż 5 osób

28.03.2020 15:03
Proboszcz chciał odprawić mszę w autobusie, bo może pomieścić więcej niż 5 osób
fot. iweta0077/Shutterstock

Takie ogłoszenie pojawiło w ogłoszeniach parafialnych parafii w Brzeźniu pod Sieradzem – informuje TVN24. "Wynajmę autobus do odprawiania mszy świętej – w nim będzie mogło uczestniczyć we mszy św. do 25 osób" – napisał ksiądz. Kiedy spłynęła na niego lawina krytyki za podżeganie ludzi do łamania kwarantanny, tłumaczył, że to był…żart.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W Polsce szaleje epidemia koronawirusa - jest już 1481 osób zakażonych, a 17 zmarło w wyniku Covid-19. Organizacja zgromadzeń jest ściśle zakazana w dobie postępującego zagrożenia epidemiologicznego. Jak się okazuje, nie wszyscy jednak podchodzą do tej sprawy poważnie.

Zobacz także

Msza św. w ruchu. Wynajmę autobus do odprawiania mszy świętej – w nim będzie mogło uczestniczyć we mszy św. do 25 osób. A w naszym wielkim kościele może być tylko 5 osób

– komunikat o takiej treści można było zobaczyć wśród ogłoszeń parafialnych parafii pod wezwaniem św. Idziego w Brzeźniu pod Sieradzem (województwo łódzkie).

Zobacz także

Jak czytamy na portalu tvn24.pl, dziennikarze stacji próbowali skontaktować się z duchownym, który jest autorem tego szokującego ogłoszenia. Nie udało im się to jednak, natomiast komentarza w tej sprawie udzieliła Kuria w Kaliszu.

Chciał "rozładować atmosferę"

Proboszcz parafii pw. św. Idziego w Brzeźnu w rozmowie telefonicznej z kanclerzem kurii wyjaśnił, że „ogłoszenie to umieścił dla żartu, aby rozładować atmosferę

- przekazał dziennikarzom TVN24 rzecznik kaliskiej kurii, ksiądz Marcin Papuziński. Jednocześnie kuria uznała żart proboszcza za „niewłaściwy” w dobie aktualnych wydarzeń – czytamy na portalu. Jak miał przekonywać swoich przełożonych duchowny, „rzeczywistych działań duszpasterskich podejmowanych w parafii w obecnym czasie”.

Zobacz także

Zapewniamy, że duszpasterze w całej diecezji kaliskiej przestrzegają wytycznych administracji rządowej w czasie stanu epidemii

- informował ksiądz Papuziński.

 

RadioZET.pl/tvn24.pl