Zamknij

Drugi dzień z rzędu padnie rekord liczby zakażeń. Wiceminister ujawnił sobotnie dane

21.01.2022 20:59

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska ujawnił w Polsat News, że w sobotę 22 stycznia padnie kolejny rekord zakażeń od początku pandemii. Liczba nowych przypadków ma przekroczyć 40 tys.

Waldemar Kraska
fot. Adam Burakowski/REPORTER

W piątek padł rekord liczby zakażeń od początku pandemii. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 36 665 nowych zakażeniach koronawirusem i 248 zgonach pacjentów z COVID-19. Waldemar Kraska zapowiedział na antenie Polsat News, że w sobotę 22 stycznia przekroczymy dzienną barierę 40 tys. zakażeń. 

Koronawirus w Polsce. 22 stycznia padnie kolejny rekord liczby zakażeń

– Myślę, że jeżeli chodzi o liczbę zakażeń, na pewno tych nowych przypadków będzie coraz więcej. [...] Te wyniki, które spływają w tej chwili, na to wskazują – mówił wiceminister zdrowia w programie "Gość Wydarzeń". Kraska poinformował, że potwierdzono 1548 przypadków wariantu Omikron. – Widzimy jak  bardzo szybko wypiera poprzedni wariant Delta. Następne tygodnie na pewno będą z takimi dużymi wynikami – podkreślił wiceszef MZ.

Kraska pytany o uruchomienie powszechnego testowania w kierunku SARS-CoV-2 w aptekach powiedział, że testy będą przeprowadzane od czwartku 27 stycznia w placówkach, które są odpowiednio przygotowane infrastrukturalnie, czyli tam, gdzie w tej chwili odbywają się szczepienia. – Na ten moment takich aptek jest 1200 – powiedział wiceminister. Przypomniał, że w Polsce jest ponad 313 tys. aptek.

Wiceszef MZ zapowiedział, że "dostępność do testów będzie nieograniczona". – Cały czas trwają zakupy kolejnych – dodał. Zgodnie z danymi resortu zdrowia z piątku w ciągu ostatniej doby wykonano ponad 135,3 tys. testów na obecność SARS-CoV-2. W tym antygenowych – 44 922.

loader

RadioZET.pl/Polsat News