Zamknij

Koronawirus w kolejnym województwie. Są nowe przypadki zakażeń w Polsce

11.03.2020 08:19
Koronawirus w kolejnym województwie. Są nowe przypadki zakażeń w Polsce
fot. PAWE

Jak ogłosiło w środę rano Ministerstwo Zdrowia, w Polsce wykryto trzy kolejne przypadki zakażenia koronawirusem - jeden w Łańcucie na Podkarpaciu, a dwa pozostałe w Lublinie i Warszawie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Kolejne przypadki zakażeń koronawirusem w Polsce - informuje MZ.

Zobacz także

"Potwierdzone wyniki dotyczą: młodego mężczyzny z woj. mazowieckiego (Warszawa), kobiety z woj. podkarpackiego (Łańcut) w sile wieku oraz kobiety z woj. lubelskiego (Lublin) także w sile wieku. W sumie to już 25 przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce" - czytamy na Twitterze resortu zdrowia.

Zobacz także

Jak podał resort zdrowia, więcej informacji udzielają rzecznicy wojewodów. Łącznie w Polsce odnotowano już 25 przypadków zakażenia koronawirusem.

Zobacz także

Koronawirus z Wuhan

Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, pojawiła się w grudniu w mieście Wuhan w środkowych Chinach. Zakażenia odnotowano od tego czasu m.in. w Korei Południowej, Iranie, Iraku, Izraelu, Japonii, Tajlandii, Wietnamie, Singapurze, Tajwanie, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Australii. W Polsce jest do tej pory 17 potwierdzonych przypadków. Starszy mężczyzna przebywający w szpitalu we Wrocławiu jest w ciężkim stanie.

RadioZET.pl/Ministerstwo Zdrowia -Twitter/PAP

C